'Liever niet voetballen in een land waar de mensen elkaar afmaken' RUUD GULLIT "Ruud Gullit zal in februari beslissen of hij zijn contract bij Feyenoord al of niet zal verlengen", staat er die morgen in de krant. Het bericht maakt melding van "een bij zonder goed aanbod" van Feyenoord-kant "dat voor Feyenoord-begrippen zelfs uit zonderlijk hoog schijnt te zijn". In 't Kuipje, Feyenoords spelershome, zijn Mario Been en Simon Tahamata aan het biljarten. Gullit (21kijkt toe en maakt, half on deruit gezakt, inderdaad de indruk "rustig af te wachten wat er in die tussenliggende periode allemaal op me afkomt". Vooralsnog zijn wij dat, op zoek naar een 'slacht offer' voor de rubriek TREFPUNT. "Moest je inderdaad mij hebben of kwam je voor iemand anders?" informeert Feyenoords blikvanger voor alle zekerheid. Mario Been, niet op z'n mondje gevallen, roept tussen twee caramboles door: "Natuurlijk moet-ie jou hebben, bij zo'n wedstrijd als die van zondag hoort een topper". Pre cies! Maar dat is niet de enige overweging om uitgerekend met Ruud Gullit te gaan praten. Er zijn er meer. Zijn tegenvallende verrichtingen bijvoorbeeld, het moede loos makende maandje, dat hij achter de rug heeft en de geruchten, als zou hij in onderhandeling zijn met Ajax, de tegenstander van vanmiddag. Om de vaste Kuipgangers maar meteen gerust te stellen: die geruchten zijn volgens Gullit nergens op gebaseerd. En hij verwijst nog maar eens naar genoemd bericht in het ochtend blad: "Ik heb me voorgenomen om tot ongeveer februari te wachten met een beslis sing. Op dit moment heb ik overigens alleen van Feyenoord een concreet aanbod gehad". "Kan altijd beter, natuurlijk. Het hele elftal zit in een mindere periode, ikzelf ook. Waar dat aan ligt? Ik zou het niet weten. Ik zoek het bij mezelf, ik zal me er ook zélf overheen moeten zetten. Er wordt aan gewerkt, dat kan ik je ver zekeren". "Als een ander ze maakt, vind ik het netzo lekker. Ik speel nu eenmaal op een positie, op de vleugel, waarin je veel meer een dienende rol vervult. Vo rig seizoen was ik topaangever, schaduwschutter heet dat geloof ik. Dat is nu ook minder, jawel. Maar ook toen begon het eigenlijk pas na de winterstop te komen. Toen draaide het bij ons aan de rechterkant opeens als een trein. Of m'n gebrek aan vorm ermee te maken heeft? Dat denk ik niet. Je kunt VORM SCOREN 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 15