Hombre ,vX<ob0 DRUK... 'T'reW® elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Mode Exclusieve herenmode Amsterdam Jan Evertsenstraat 70 Tel. 838558 Utrecht Steenweg 70 Tel. 030-322935 Het zijn drukke weken voor de Ajax-ploeg. Door Europa Cup-voetbal en het afwerken van allerlei onvoltooide wedstrijden worden regelmatig twee wedstrijden per week gespeeld. Uiteraard mag dat voor professionele voetballers geen enkel probleem zijn. Conditioneel mag van de spelers worden verwacht dat men in staat is regelmatig grote inspanningen te verrichten. Vooral het Europese bekervoetbal kan soms slopend werken omdat dan vaak meer van de spelers wordt vereist dan bij competitieduels. Een terugslag na een Europa Cup-wedstrijd is dan ook geen onbekend verschijnsel al mag dat, zeker voor Ajax, niet het geval zijn. Toch moet altijd maar weer worden afgewacht in hoeverre een ploeg is hersteld van zware inspanningen. Een uitwedstrijd tegen FC Groningen is nu niet bepaald de makkelijkste ontmoeting die men kan wensen na een woensdag Europees voetbal. U weet inmiddels hoe e.e.a. is verlopen en of Ajax inderdaad nog een ongeslagen positie op de ranglijst inneemt. En vanavond dan een herstart van de ontmoeting tegen Fortuna SC welke wedstrijd eerder moest worden gestaakt vanwege zwaar onweer en regenval. Tel daarbij de tot tweemaal toe afgelaste wedstrijd tegen FC Den Bosch en er kan nauwelijks meer sprake zijn van een regelmatig verloop van de competitie. En als het weer of de grasmat het niet toestaat een wedstrijd af te werken is er ook nog een burgervader die de mogelijkheid heeft een wedstrijd te verbieden ter bescherming van medeburgers en het toebrengen van vernielingen. De competitieleider heeft het dit seizoen nu al niet eenvoudig terwijl het seizoen eigenlijk nog maar juist op gang is gekomen. Inhaaldagen worden nu al schaars dus stapelen de problemen en alles wat daar bij komt zich op. Weersomstandig heden zijn natuurlijk overmachtsituaties, slechte velden zijn altijd te verbeteren zodat deze minder snel worden afgekeurd en de problemen welke zich hebben afgespeeld bij de afwerking van Go Ahead Eagles-Feyenoord dienen ook zeker te worden aangepakt. Het komt het voetbal in z'n algemeenheid zeker niet ten goede terwijl het competitieverloop danig wordt aangetast wanneer ook burgemeesters gaan bepalen of een wedstrijd al dan niet doorgang kan vinden. Ajax heeft toch weer het voorbeeld gegeven hoe een probleem op correcte wijze kan worden aangepakt. Gelukkig zijn wij in dit stadion grotendeels verschoond gebleven van ernstige verstoringen, mede veroorzaakt door intensieve en eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 6