Ajax - Fortuna BRflSPgNNïNfi TUFJTNH AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE 1 Het onberekenbare klimaat waarmee we in Nederland nu eenmaal te maken hebben speelt de nationale kompetitieleider Jan Huijbregts onvoorspelbare parten. Terwijl er ellenlange diskussies gevoerd worden over het al dan niet instellen van een langere winterstop naar Skandinavisch model gooien de weergoden nog voordat er van een winter sprake is al roet in het voetbaleten! Anderhalve week geleden werd FC Den Bosch-Ajax voor de tweede maal afgelast, deels door de slechte gesteldheid van het terrein en deels door de overmatige regenval die Nederland in oktober teisterde. Zware donderslagen, flitsende bliksemschichten en neer kletterende regen waren er eerder de oorzaak van dat de wedstrijd Ajax-Fortuna Sittard werd onderbroken en afgelast. Arbiter Egbert Mulder zag het goed en hij liet de Ajacieden, Fortunezen en het publiek op die trieste septemberdag inrukken. Het gevolg is dat we nu weer verzameld zitten in De Meer in afwachting van de reprise van Ajax-Fortuna Sittard. Gelukkig is het goed toeven in De Meer. De overkappingen van de beide staantribunes zorgen voor de nodige sfeer en comfort en dat is maar goed ook want anders had het uiterst vochtige seizoen voor lagere toeschouwersgemiddeldes gezorgd! Reisgezelschap Door de geografische ligging en door het Europa Cup-avontuur lijkt Fortuna Sittard een beetje op een reisgezelschap. Zeven dagen geleden troffen de Limburgers het Poolse Wisla Krakau in eigen huis. Daarna werd Den Bosch aangedaan en nu zijn degeel-groenen weer op bezoek in Amsterdam. Hoe het resultaat op de zandvlakte van FC Den Bosch is uitgevallen is op het moment van schrijven nog niet bekend maar het is een feit dat Fortuna nog niet helemaal over de matige seizoenstart heen is. In het vorige Officieel Programma ter gelegenheid van Ajax-Fortuna Sittard konden we melding maken van drie veroverde kompetitiepunten. Nu (FC Den Bosch-Fortuna Sittard dus buiten beschouwing gelaten!) zijn er twee punten aan dat minder indrukwekkende totaal toegevoegd. Wellicht dat het Europa Cup-virus de Fortunezen parten speelt. Het is in elk geval dat de grootste juichkreet vanuit Sittard dit seizoen te horen was na de uitschakeling van de eerste tegenstander in het Europacup toernooi voor Bekerwinnaars, het Deense KB. Door de 3-0 overwinning op de Denen kwam Sparta een ronde verder en in diezelfde wedstrijd kwam ook de eerste seizoentreffer van Wout Holverda tot stand. Holverda werd met open armen in Limburg ontvangen, terecht, want de Leidenaar is absoluut een waarde volle speler. De doelpuntenmachine draait nog niet op volle toeren maar de goals zullen ongetwijfeld komen. Bij zijn vorige club, Sparta, werd hij twee seizoenen achtereen top scorer. Het laatste voetbaljaar zelfs met de hoge score van 21 doelpunten! Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 3