RIJ FF B. V. AUTORIJSCHOOL RIS |H K3)| Tel.: 020-730573 of 797269 l@| Scorelijst Contactlensspecialisten Optometristen 11 Frans van Mierisstraat 60 - 1071 RW Amsterdam Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur Maandag-, dinsdag-en woensdagavond 19.00-21.00 uur - Zaterdag 9.00-13.30 uur Omdat FC Den Bosch-Ajax opnieuw werd afgelast kunnen we niet meer dan de pro- duktie uit de wedstrijden tegen Haarlem (4-3 winst) en FC Groningen (2-2) aan de scorelijst toevoegen. Met name de doelpunten gemaakt tegen Haarlem laten we nog even wat uitge breider de revue passeren. Opvallend is dat er door de omstandigheden wederom niet meer dan een vijftig procent score wat betreft de assists genoteerd kan worden. Al vanaf het begin van de kompetitie zijn we gewend aan het grote aandeel dat Gerald Vanenburg in de Ajax- treffers heeft. Bij de doelpunten tegen Haarlem was het niet anders. Eentje, het vierde nam Gerald zelf voor zijn rekening en dat was een beauty! Op de linkerpunt van het Haarlem-strafschopgebied be sloot Vaantje een vrije trap over het muurtje en op het hoofd van Robbie de Wit te stiften. De Wit legde de bal keurig terug voor de voeten van de kleine grote meester die eerst om enkele tuimelende Haarlemmers scharrelde om de bal ten slotte met een subtiel tikje tegen het net te laten ritselen! Ook het derde Ajax-doel- punt was mede getekend door Gerald Vanenburg. Een voorzet van Marco van Basten kontroleerde hij allereerst magni fiek met het hoofd en in dezelfde aktie probeerde hij met een vliegende omhaal te scoren. Via een Haarlem-rug plofte de bal voor het rechtervoetje van Robbie de Wit die het leer dreunend onder de lat knalde. We zijn aanbeland bij doelpunt nummer 2: vrije trap op de rand van het 16-metergebied. Een tikje opzij van Peter Boeve, een schot van Vanenburg smoort in de Haarlem-muur maar tolt voor de voeten van Dick Schoenaker die opeigen wijze zijn eerste kompetitie- doelpunt maakt. Terug naar af, we zijn aanbeland bij het eerste Ajax-doelpunt tegen Haarlem. De dieptepass is van Gerald Vanenburg op de sprintende Edo Ophof die en passant een tackle van Haarlem-libero Verschoor doorstaat, de bal terugtrekt naar de zestien meterlijn waar Johnny Bosman aanwezig is om de bal beheerst in de benedenhoek te drukken. De assists en doelpunten van Ajax, gemaakt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen, meegerekend komen we tot de volgende lijst: Doelpunten Vanenburg 8 Van Basten 7 De Wit 4 Spelbos 4 Koeman 2 Boeve 2 Gasselich 1 Schoenaker 1 Bosman 1 Assists Van Basten 4 Koeman 2 Silooy 2 De Wit 2 Schoenaker 2 Rijkaard 1 Gasselich 1 Boeve 1 Ophof 1 Vanenburg 1 Spelbos 1 Overtoom 467, Amsterdam, telefoon 183428 Contactlenzen onder medische controle Lid A.N.V.C. en O.V.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 13