Hombre A/>>fevrfe< MET UW STEUN...! elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 4 Mode Exclusieve herenmode Amsterdam Jan Evertsenstraat 70 Tel. 838558 Utrecht Steenweg 70 Tel. 030-322935 De koorts van het Europese voetbal woekert heden weer door gans Europa. Op vele velden zullen de sterksten gaan uitmaken wie zich na vanavond al een beetje kan gaan opmaken voor een derde ronde door een gunstige uitgangspositie voor de tweede ontmoeting over veertien dagen. Voor wat Nederland betreft heeft alleen Feyenoord vroegtijdig moeten afhaken maar zijn PSV, Fortuna Sittard en Ajax goed op de been gebleven en mogen het deze ronde opnieuw proberen een ronde verder te komen. Uiteraard zijn thans de tegen standers van iets anders formaat waarbij vooral de Eindhovenaren het 'getroffen' hebben met Manchester United. Natuurlijk een wedstrijd om van te smullen hoewel PSV, denk ik, toch in deze fase van het Europa Cup avontuur een wat meer eenvoudige opponent had gewenst. Wat dat betreft is Ajax er iets beter vanaf gekomen hoewel Bohemians Praag zeker niet eenvoudig zal zijn al is de naam minder van gehalte dan Manchester United. Uiteraard kon Ajax alleen maar een sterkere tegenstander loten omdat Red Boys Differ- dange uit Luxemburg absoluut het minst sterke is waartegen gespeeld kan worden ondanks die 0-0 in de eerste wedstrijd. Mij dunkt dat bij de tweede ontmoeting in Amsterdam een en ander duidelijk en met overgave werd rechtgezet op de enige manier die maar mogelijk was: een enorme uitslag. Zo zal het dit jaar niet meer zijn. Iedere tegen stander dient nu zeer serieus genomen te worden voor zover dat bij Red Boys eventueel niet het geval is geweest. Op papier lijkt Bohemians Praag een aardige tegenstander om als springplank te fungeren naar een verdere ronde. Het zal ongetwijfeld een sterke tegen stander blijken te zijn maar zeker niet de sterkste uit de nog vele deelnemers in het Europa Cup 3 toernooi. Die volgen dan als Ajax hopelijk ook deze ronde overleeft en het alleen maar moeilijker wordt om nog verder te komen. Een ding is zeker: kansloos is Ajax zeker niet en gezien de goede prestaties in de competitie en de opleving in de eerste ronde door die monsterscore van 14-0 mag toch wel met de nodige optimisme de wedstrijden tege moet worden gezien. Waarbij een ieder zich zal realiseren dat vanavond het eigenlijk zal moeten gebeuren omdat uitwedstrijden tegen Oosteuropese tegenstanders per definitie helemaal niet eenvoudig zijn. Een flinke overwinning zal enige zorgen voor de tweede ontmoeting op voorhand moeten wegnemen. Of het allemaal lukt blijft altijd de vraag want eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 6