Partycentrum Gebouw DE HOEKSTEEN verhuizingen 020-904321 Vroeger Sparta en Slavia nu Bohemians! Harry Sacksioni 18 Jan van Galenstraat 6-10 1051 KM Amsterdam Telefoon 020 - 82 34 56 Als het goed moet en voordelig mag Voor al uw familiefeesten, bruiloften en recepties Zalen van 20 t/m 1500 personen Het heeft er alle schijn van dat Ajax' tegenstander in de tweede Europa Cup ronde, Bohemians, een nieuw tijdperk in het Tsjechische voetbal heeft ingeluid. Waren vroeger Slavia en Sparta, en in mindere mate Duklade toonaangevende clubs van Praag (en dus van Tsjecho- slowakije) nu lijkt de tijd voor Bohemians gekomen om haar stempel op het Tsjechische voetbal te drukken. 'Kangoeroes' De Kangoeroes' wordt Bohemians ge noemd, een bijnaam die werd verkregen na een drie maanden(i) durende trip naar Australië, het land van de kangoeroe. Dat was in 1927, 22 jaar nadat uit twee clubs uit de Praagse wijk Vrsovice, SK Kotva en SK Anker, fuseerden tot 'AFK Vrsovice', later Bohemians. Behalve de voetbalsport kan men bij Bohemians vele andere takken van sport beoefenen. De club heeft onder andere een afdeling hockey, atletiek, ijshockey, zwemmen, worstelen, schaken, tennis, turnen en gewichtheffen. Veel aandacht wordt er aan de jeugd besteed. 'Klokanek', kleine kangoeroe, heet die sektie van Bohemians. Daar wordt niet alleen sport bedreven maar ook kulturele aspekten krijgen aandacht en de jeugd leden kunnen er onderricht in vreemde talen krijgen. Bohemians beschikt behalve over een eigen voetbalstadion in de wijk Vrsovice Inleveringsadres AJAX-Lotto Voorverkoop AJAX en Olympisch Stadion SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63 - Telefoon 448587 International Petr Janecka is de 27-jarige aan valler die dit seizoen aan zijn tweede jaar bij Bohemians is begonnen. Het vorig seizoen was Janecka met 25 kompetitiedoelpunten topscorer van Bohemians. Janecka speelde 27 interlands waarin hij vijf keer scoorde

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 20