Ü«NMlHNl 'M\ Ajax, twee keer eerder tegen Tsjechoslowaken DIERENSPECIAALZAAK VERSTOPPING BEL DE RRS 020-76 58 33 10 Beukenplein 29-31 Amsterdam Tel. 65 18 44 Honden-en Kattenkapsalon Het was in 1967 dat Ajax voor het eerst een Tsjechoslowaakse tegenstander lootte in een Europa Cup-toernooi. Op 1 maart 1967 zaten er 60.000 mensen in het Olympisch Stadion en vrijwel iedereen rekende op een overwinning van Ajax op Dukla Praag de legerploeg die onder de meesterlijke regie stond van Josef Masopust. Maar behalve Masupust stuitte Ajax op nog een ander klasserijk struikelblok, doelman Ivo Viktor. Talloze hoekschoppen gaf Dukla weg maar Ajax wist maar één keer te scoren. Via Sjakie Swart en tien minuten later counterde Dukla zich met een treffer van Mraz naar een gelijkspel. In Praag speelde Ajax aanvankelijk erg sterk maar nadat Swart zijn club op voorsprong had gebracht sloop er twijfel in de Ajax-gelederen: aanvallen of verdedigen? Het gebrek aan internationale ervaring brak de Ajacieden in de slotfase op. Een strafschop van Nedorost en een eigen doelpunt van Frits Soetekouw tilden Dukla naar de halve finale. De opstellingen: Ajax: Bals, Suurbier, Pronk, Soetekouw, Van Duivenbode; Groot, Muller; SwSrt, Cruijff, Nuninga, Keizer. Dukla Praag: Viktor; Cmarada, Taborsky, Novak, Cadak, Zlocha; Geleta, Nedorost, Masopust; Strunc, Mraz. In Amsterdam floot de Rus Bahkramov en in Praag de Westduitser Kurt Tschenscher. In Tsjechoslowakije speelde Ajax in dezelfde opstelling, bij Dukla was alleen Zlocha ver vangen door de aanvaller Brumovski. Spartak Trnava Ruim twee jaar later ontmoette Ajax in de halve finale van het Europa Cup-toernooi voor Landskampioenen de Tsjechoslowaakse provincieploeg Spartak Trnava. In Amsterdam bewerkstelligde Ajax een ogenschijnlijk zekere marge van drie doelpunten door treffers van Johan Cruijff, Sjaak Swart en Piet Keizer maar veertien dagen later ging Ajax nog bijna ten onder aan de Tsjechische furie die vooral door rechtsachter Karol Dobias, aanvoerder Kuna en spits Admec werd ontwikkeld. Doelman Gert Bals groeide uit tot held van de wedstrijd door de schade tot twee doelpun ten beperkt te houden. Ajax naar de finale in Madrid waar AC Milan duidelijk maakte dat Ajax nog het één en ander te leren had: 4-1 De opstellingen: Ajax: Bals; Suurbier, Hulshoff, Pronk, Van Duivenbode; Groot, Muller; Swart, Cruijff, Danielsson, Keizer. Spartak Trnava: Geryk (Kozinka); Dobias, Majernik, Jarabek, Hagara; Hrusecky, Kuna; Martinkovic, Farkas, Adamec, Kabat. Arbiter was de heer Jenninga uit Engeland. In Trnava speelde Spartak vanaf het begin met doelman Kozinka, de Ajax-opstelling was als volgt: Bals; Suurbier, Vasovic, Hulshoff, Van Duivenbode; Pronk, Groot, Muller; Swart, Cruijff (Danielsson), Keizer (Suurendonk). Scheidsrechter: Marschall uitOostenrijk. DAG EN NACHT-VASTE PRIJS Koninginneweg 42 - Amsterdam Telefoon 020-765833 0) J Rlool-Reinigings) 020 76 58 3." (0) Service)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 12