Hombre f wtro60 elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 4 Mode Exclusieve herenmode Amsterdam Jan Evertsenstraat 70 Tel. 838558 Utrecht Steenweg 70 Tel. 030-322935 punten per wedstrijd terwijl ruim één goal per wedstrijd tégen niet onrustbarend is. Kortom, een optimale positie op de ranglijst en een tweede ronde in de Europa Cup met de nodige perspectieven al zijn de mensen uit Praag vrijwel onbekend en is het voetbal uit het Oostblok altijd iets onberekenbaar vooral in thuiswedstrijden. Maar dat Ajax alle kansen heeft een derde ronde te halen mag toch als een redelijke verwachting worden geken schetst. De club had het althans slechter kunnen treffen. Competitie dus optimaal en Europa Cup redelijk gunstig, wat wilt u nog meer? Natuurlijk dat het voorlopig zo mag blijven want er is maar weinig voor nodig of het hele beeld is compleet anders waardoor de nu heldere hemel plotseling weer iets is betrokken. Want zo gaat dat in het voetbal. Vandaag hausanna, morgen pure ellende en die twee liggen erg dicht bij elkaar. Wie weet dat niet. Iedere club kent z'n ups en downs in een competitie. Het kan nooit 34 wedstrijden alleen maar feest zijn. Verliespunten horen er ook bij maar wel liefst zo weinig mogelijk. Daarom is het van belang een selectie te hebben met 16 bijna volwaardige spelers die het elkaar erg lastig kunnen maken wanneer het gaat om een plaats in de basisopstelling. Onderlinge concurrentie is alleen maar goed voor de totaalprestatie van het elftal. In de achterhoede kan, naar het zich laat aanzien, pas in januari 1985 op de komst van Walter Meeuws worden gerekend waardoor de weg naar het doel van Hans Galjé nog moeilijker wordt. Daarnaast is het te hopen dat Johnny van 't Schip spoedig van z'n hardnekkige rugblessure is genezen waardoor het publiek kan gaan genieten van een voorhoede Van 't Schip-Van Basten-De Wit. Helaas heeft deze formatie dit seizoen nog niet mogen opereren door het jammerlijk wegvallen van eerstgenoemde. Z'n behandeling in het Prin sengracht-ziekenhuis zorgt helaas niet voor een snel herstel. Het is te hopen dat het evenwel spoedig beter met hem zal gaan en dat hij zijn vertrouwde rechtsbuitenplaats weer kan innemen. Het oplopen van ernstige blessures zijn zo van die grote schaduwzijden die kleven aan dat leuke beroep van voetballer. De grote teleurstelling zal de speler (in dit geval Van 't Schip) zelf moeten zien te verwerken. Het hoort nu eenmaal bij de topsport. Bij voetbal of bij welke andere sport ook. Vreugde en leed, beiden zijn er, voor men het zich realiseert. Voor het publiek telt alleen de wedstrijd en het behaalde resultaat. Waarbij Ajax bV S"W=v* M eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 6