Ajax - Haarlem BTOSPeWNTNH fUFims AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE 1 Twaalf punten uit zes wedstrijden maar geen koploper in de eredivisie! Dat is de merk waardige situatie waarin Ajax zich op dit ogenblik bevindt. Het zijn de onberekenbare weersomstandigheden die Ajax voorlopig van een fiere leiderspositie afhouden maar iedereen zal het er over eens zijn dat de écht nummer één niet PSV, maar Ajax is. Het gegoochel met competitieprogramma's, waar competitieleider Jan Huijbregts zich nood gedwongen mee bezighoudt, heeft Haarlem twee toppers vlak achter elkaar opgeleverd. En dat in een periode dat de Roodbroeken wel wat rust konden gebruiken. Afgelopen zaterdag kon Haarlem in eigen huis niet die vuist maken die de pjoeg, vooral tegen topploegen, wel tevoorschijn haalt. Zonder al te veel krachten te moeten aanspreken vertrok PSV met twee punten uit de Spaarnestad. Vorig seizoen verloor de Eindhovense ploeg nog een punt (0—0) aan de Haarlemmers terwijl in de kwartfinale van het Beker toernooi in Haarlem verloren werd! Misleidend Terwijl de Ajax-aanval bijzonder goed op schot is lijdt Haarlems frontlinie een beetje aan schotloosheid. Dat is niet zo vreemd wanneer we in aanmerking nemen dat beide topschut ters van vorig seizoen, Joop Böckling en Pieter Keur al wekenlang gemist worden. Alsof de Duivel ermee speelt laat ook het geluk de Haarlemmers in de steek. Vooral in- en tegen Volendam speelden de jongens van Hans van Doorneveld een ongelukkige wedstrijd en na de nederlaag tegen PSV bezet Haarlem een misleidende 16e plaats. Inderdaad, misleidend, want natuurlijk leeft de club ver beneden zijn stand. Het spelerspotentieel is van zo'n gehalte dat Haarlem moeiteloos moet kunnen meedraaien bij de brede subtop. In die constatering schuilt ook een waarschuwing aan Ajax. Eens zal de vlam weer in de Haarlemse pan slaan en de omgeving van De Meer werkt als vanouds inspirerend. Het zal trouwens een slechte zaak zijn wanneer de Ajacieden extra gemotiveerd zouden moeten worden. De 3-0 nederlaag die Ajax vorig seizoen in eigen stadion tegen Haarlem leed schrijnt natuurlijk nog steeds als een smerige schaafwond. Het kunstje dat Ajax zichzelf toen flikte, met de welwillende medewerking van het gretige Haarlem, zal de spelers niet lekker zitten en voeding geven aan een sportieve revanche-gedachte I Betekent dat dat de Haarlemmers ten onderzullen gaan aan het buitengewone aanvallende talent dat borrelt en bruist in De Meer? Misschien wel maar nogmaals, Ajax is gewaar schuwd! Haarlem Veel veranderde er niet tijdens de laatste zomerstop. De opmerkelijkste opstappers waren Piet Huijg, die het na een lange karrière voorgezien hield, en Peter van der Waart, de jonge Amsterdamse aanvaller die wel degelijk zijn waarde had bewezen maar na het transferspel bij FC Den Bosch terecht kwam. Hun plaatsen werden opgevuld door de verdediger middenvelder Marcel Liesdek en de aanvaller René Tol, die al eigendom was van Haarlem maar middenin het vorige seizoen werd uitgeleend aan De Graafschap. Van die twee Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 3