Hombre v^roöo elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 4 Mode Exclusieve herenmode Amsterdam Jan Evertsenstraat 70 Tel. 838558 Utrecht Steenweg 70 Tel. 030-322935 Europa Cup plus de broodnodige toernooien in den vreemde. Voorlopig loopt Ajax twee wedstrijden achter: thuis tegen Fortuna Sittard en uit tegen FC Den Bosch. Vooral die laatste afgelasting was opmerkelijk daar verder geen enkele wedstrijd in het hele betaalde voetbal werd geannuleerd. Alle eredivisieclubs behoren toch te beschikken over optimale velden en het is toch op z'n minst gezegd wat vreemd dat de professionele spelers van Ajax en de semi-profs van FC Den Bosch hun wedstrijd niet kunnen spelen terwijl alom in den lande van hoog tot laag door velen wordt gespeeld. Een slechte grasmat veroorzaakt alleen maar verstoring in de competitie met alle gevolgen van dien. Tegen een hoeveelheid regen als bij Ajax-Fortuna is geen enkele mat opgewassen maar iets zuMen de 'professio- nale' velden toch moeten kunnen verdragen. Overigens gaat het Ajax in deze competitie aardig voor de wind. Tien winstpunten uit vijf ontmoetingen kan natuurlijk niet beter maar het is pas het begin. Er wachten het elftal nog vele, vele zware ontmoetingen waar heus nog wel eens een puntje (of meer) zal achterblijven maar voorlopig zijn de eerste tien winst punten binnen en dat moet toch wel wat vertrouwen geven. Enige voorsprong opbouwen geeft wat speling bij een eerste misstap want verrassingen zullen er zeker zijn. MVV wint bij FC Utrecht, Sparta bij FC Groningen en RKC bij SC Cambuur. Allemaal toch geen geringe en verrassende ontwikkelingen in één speelweekeinde. En zo zullen er waarschijnlijk vrijwel ieder weekeinde de nodige onverwachte resultaten zijn. Ook Ajax zal daar ongetwijfeld een keertje bijhoren maar als daar dan maar genoeg positieve resultaten tegenoverstaan is de ramp nog wel te overzien. Hoewel ramp, er bestaan wel ergere dingen in het leven dan het verliezen van een wedstrijd of de uitschakeling in een toernooi. Voetbal blijft natuurlijk altijd nog maar een spelletje waar twee ploegen naar eer en geweten en zo eerlijk mogelijk strijden om de overwinning. Natuurlijk liggen de belangen in het betaalde voetbal anders dan bij de amateurs maar de sport op zich blijft een spel tussen mensen om te zien wie de sterkste is. En dat kan er altijd maar één zijn waarbij het zeer prettig zou zijn wanneer dit jaar Ajax die ene zou worden. Anderen hebben evenwel die intentie ook dus is het nog even afwachten geblazen. De start is evenwel erg goed verlopen zodat een kleine voorsprong op de overigen kon worden opgebouwd. Hoe het verdere verloop zal zijn is niet te voorspellen maar dat Ajax in ieder geval zeer serieus tot het laatste moment toe zal strijden om die eerste plaats is iets wat zeker is. De club is het ook aan z'n stand verplichten het publiek verwacht ook eigenlijk niet anders. Het zal dan ook waarachtig wel gaan Tijn Middendorp eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 6