AJAX-GO AHEAD EAGLES BraaepewMNB fUKwe AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE 1 Met name wat betreft de wedstrijden waar Ajax bij betrokken is stellen de weergoden zich nogal tyranniek op. Ajax-Fortuna Sittard werd wreed verstoord door de Rollende Donder (eens was dat de bijnaam van de Italiaanse voetbalster Gigi Rivawaarna de overmatige waterlozing uit de hemel voor een definitieve afgelasting zorgde. Nadat op woensdagavond 26 september jl. een hardnekkig NAC en een soppige bodem het Ajax lastig hadden gemaakt (2-1 winst na een achterstand) bleek het 'eredivisieveld' van FC Den Bosch afgelopen zondag onbespeelbaar. Gevolg: de verhoudingen in de kompetitie liggen weer eens scheef en kompetitieleider Jan Huijbregts is geworden tot kompetitielijder, met een lange 'ij' dus! Al met al kan Ajax nog steeds bogen op een maagdelijk blazoen en wanneer alles volgens plan verloopt dan blijft die situatie ook na de wedstrijd van hedenmiddag gehandhaafd. In de bijna dertig jaar dat er in Nederland betaald voetbal wordt gespeeld kon Go Ahead (later met de toevoeging Eagles') nooit een punt pakken in De Meer, al vermeld de historie enkele heroïsche duels. Vroege start Go Ahead Eagles begon als één der eerste eredivisieploegen de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Daartoe was men min of meer gedwongen omdat de club zich had ingeschreven voorde Intertoto-kompetitie. Begin juli draafden de Deventenaren al over de toen nog zonovergoten velden. Vanwege een onwaarschijnlijke blessuregolf (Jongbloed, Witbaard, Ten Cate, Eijkelkamp, Back en Veldmate) en onwillige contracttekenaar (Oude Wesselink) zag trainer Henk Wullems zich genoodzaakt een beroep te doen op jeugdige adelaartjes. Nu heeft Wullems so wie so geen moeite met het pousseren van jonge, veelbelovende spelers. Onder hem braken bij Vitesse ondermeer Peter Boeve en Jurrie Koolhof door en bij de Eagles schoof hij eerder al de aanvaller Michel Boerebach voor het voetlicht. Zonder schroom zette hij dus onbekende voetballers als doelman Raymond van der Gouw, Roy Tular, Peter Brouwer en Hans Witteveen in. In de Intertoto-kompetitie waren de resultaten relatief goed maar belangrijker was het inzicht dat Henk Wullems kreeg in de mogelijkheden van de Eagles-van-morgen. Peter Brouwer Eén daarvan is de lichtgewicht-linksbuiten, Peter Brouwer, nu al een verrassing in de eredivisie. De pittige spits is momenteel topscorer van de Eagles met zes doelpunten. Bij die produktie zat één beauty van een doelpunt dat nog mooier werd omdat het de winnende treffer was. Kort voor tijd bij een 2-2-stand tegen MVV maakte hij van zijn vrije trap een kunstwerk door de bal 'Platineus' in de bovenhoek te draaien! De overwinning op MVV was nodig ook, na een oogst van twee punten uit vier wedstrijden. Behalve Peter Brouwer hebben de Eagles nog een paar spelers die plotseling kunnen ontvlammen. Daar is bijvoorbeeld de Amsterdammer Henk ten Cate maar meer nog de Engelsman Mike Small die zijn naam geen eer aandoet. Met zijn grote, sterke lichaam schermt hij de bal uitstekend af en is daardoor een aanspeelpunt in de aanval die in de eredivisie weinig gelijken kent! Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 3