Hombre VOLGENDE RONDE...! elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 4 Mode Exclusieve herenmode Amsterdam Jan Evertsenstraat 70 Tel. 838558 Utrecht Steenweg 70 Tel. 030-322935 Het Europa Cup-voetbal heeft weer ieders aandacht. Zeker vanavond wanneer de beslis singen gaan vallen omtrent een plaats in de tweede ronde waarvoor de loting aanstaande vrijdag 5 oktober zal plaatsvinden. Het zal niet eenvoudig zijn te realiseren dat alle vier de Nederlandse deelnemers zich voor die ronde plaatsen want daarvoor waren de resultaten in de eerste ronde te minimaal. Ook Ajax deelde mee in de algehele malaise en alleen een fikse overwinning op Red Boys Differdange kan misschien nog enige blaam wegnemen van die povere 0-0 in Luxemburg. Maar dat Ajax de volgende ronde bereikt kan geen twijfel meer over bestaan al moet de wedstrijd nog altijd gespeeld worden. Het kan toch niet waar zijn dat Ajax ook vanavond ook maar enigszins serieus in de problemen komt met alle respect voor de mensen uit Luxemburg. Moeilijker zal het gaan bij de collega's van PSV, Feyenoord en Fortuna Sittard hoewel laatstgenoemde uitstekende mogelijkheden heeft om wel degelijk met Ajax die tweede ronde te bereiken. Aan hun 0-0 in Denemarken wordt minder zwaar getild dan de schamele 0-0 van Ajax in Luxemburg. Feyenoord en PSV Krijgen het moeilijk. PSV zal het van vele goede momenten moeten hebben om de 2-0 achterstand voldoende weg te werken hetgeen uiteraard niet onmoge lijk moet worden geacht. Zoals in het voetbal in feite niets onmogelijk is. De ploeg weet nu exact wat het moet doen en zal ook als zodanig handelen al moeten de goals nog maar eerst gescoord worden. Ajax weet goed mee te praten over de voetbalsituaties in Grieken land. Vorig jaar was Olympiakos Ajax' eerste tegenstander in het EuropaCup 1-toernooi en tevens de laatste. Evenals Feyenoord eerst thuis 0-0 en in Griekenland onder ongekende omstandigheden 2-0 verlies in de verlenging. Deels puur door grove intimidaties van spelers, publiek en andere omstanders. Feyenoord zal dezelfde ervaringen opdoen en moeite hebben zich staande te houden. Maar ook hier weer: je weet het nooit. Het is te hopen dat de Nederlandse clubs vanavond voldoende bevlieging hebben deze eerste ronde te overleven van op internationaal vlak kan ons voetbal wel een opkikker gebruiken, vooral na de trieste resultaten uit de eerste ronde. Maar dat is allemaal geweest. Zo gaat dat in het voetbal, leder resultaat iedere uitslag is een gegeven waar niemand meer iets aan kan doen. Niet teveel omkijken maar blijven proberen het de volgende keer beter te doen. EuropaCup-voetbal blijft altijd een apart verhaal. Het is puur resultaatvoetbal want alleen het resultaat bepaald een plaats in de volgende ronde. In de competitie kan een misstap nog wel worden goedgemaakt om aan het einde toch van eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 6