AJAX-REDBOYS BTOeoeMPJWB tufi we AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE Ajax-Red Boys Differdange de tifel van dit 109e Europa Cup-hoofdstuk van Ajax steekt misschien wat schril af tegenover de ouvertures die Ajax de afgelopen jaren opvoerde. Die brachten immers aansprekende namen als Tottenham Hotspur, Celtic Glasgow en Olym- piakos Piraeus naar Amsterdam. Maar in die edities smoorde Ajax' Europese avontuur steeds weer in de kiem en dat is nu, met alle respekt voor de Luxemburgse gasten erq onwaarschijnlijk. M Naar aanleiding van de bleke 0-C uitslag in de eerste wedstrijd, in Differdange, werd Aiax van alle kanten stevig aangepakt en niet helemaal ten onrechte natuurlijk. Adel verplicht - want Ajax is en blijft nog altijd een 'naam' in Europa-had Ajax het zover nooit mogen laten komen. Onderschatting is geen excuus want schreef de beroemde Shakespeare een paar onderd jaar geleden in zijn stuk Macbeth' niet: 'Er is geen wetenschap om op het qezicht de ziel te lezen?' En inderdaad, de eerste aanblik van Red Boys Differdange. was zeer ™end' De gemoedelijke fapade van de zesvoudige Luxemburgse kampioen deed een gewillig en respektvol slachtoffer vermoeden. Maar achter het vriendelijke uiterlijk school een grimmige instelling. Guerilla-strijdwijze Red Boys-trainer Albert Adams stippelde voor zijn ploeg een 'guerilla'-strijdwijze uit. Twee rijen dik verschansten de Luxemburgers zich in hun eigen strafschopgebied. Alle ruimte tot het spelen van voetbal werd daarmee ontnomen en Ajax' aanvalsgolven sloeqen stee- vast stuk in het spitsuur vö*~>r Red Boys' klassekeeper Alain Valli. Het is een verzachtende orr,.handigheid -zeker geen excuus-voor het schamele resultaat dat Ajax overhield aan de trip naar het Groothertogdom. Vanavond, in De Meer, moeten de zaken rechtgetrokken worden. Ajax kent de ware aard van Red Boys nu en de Europa Cup-strijdbijl die in Luxemburg begraven bleef is ditmaal opgegraven om op sportieve wijze revanche te nemen. Revanche, vooral op zichzelf en met het oogmerk de supporters iets van de Luxemburgse teleurstelling te vergoeden Alain Valli Red Boys deed twee weken in eigen omgeving vrijwel geen poging om tot scoren te komen. We zullen ook niet de illusie koesteren dat de gestaffelde tienmansverdediging van Red boys in Amsterdam plaats maakt voor een offensiever ingesteld elftal. Maar over zulke prob eempjes mag Ajax het hoofd niet breken. Het surplus aan klasse en een qoede instelling moeten zorgen vooreerherstel! Een struikelblok van formaat vormt de Franse doelman Alain Valli die twee weken terug een geweldige wedstrijd speelde. Deze 27-jarige keeper verdiende zijn eerste sporen bij hetzelfde AS Nancy waar ook superster Michel Platini zijn karrière begon. Met het uitwijken naar het buitenland eindigt de vergelijking met Platini die bij het nobele Juventus veel qeld verdient maar Valli heeft wel degelijk klasse. Samen met rechtervleugelverdediger Romain Michaux, middenvelder René Scheuer en aanvaller William Bianchini (die de heenwedstrijd in Differdange niet meemaakte) vormt Alain Valli het kwartet Red Boys-spelers met de meeste voetbalmogelijkheden. Eenzijdig Ajax-Red Boys wordt ongetwijfeld een eenzijdig duel. Het uitgangspunt van de Luxembur- Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 3