JL Zi Café De Hertenkamp Ajax Uit balans Kansen by Wel het lekkerste! WARME BAKKER Flitsend schoot Ajax uit de startblokken. Eerst werd het Sparta-syndroom (de laatste vijf jaar kon Ajax op Spangen niet winnen) vernietigd, later bleken MVV en Excelsior in het vernieuwde Ajax-stadion eenvoudige obstakels. Omdat zowel Feyenoord alsPSV heren der punten lieten liggen, gleed Ajax direkt in de rol van favoriet voor de landstitel. Een rol die de Amsterdammers overigens goed ligt. Het heeft er alle schijn van, dat er een wolken loze hemel boven De Meer hangt, maar dat is toch een al te zonnige voorstelling van zaken. Op aanvallend gebied heeft de Ajax-aca- demie meestal goede leerlingen afgele verd en met de komst van de in Alkmaar zeer bekende Ronald Spelbos lijkt de verdediging aan zekerheid te hebben ge wonnen. Bovendien bewijst Hans Galjé wekelijks dat hij een doelman met grote kwaliteiten is. Het Utrechtse trio Vanenburg-Van Basten- De Wit zorgt behalve voor technische hoogstandjes ook voor veel doelpunten. Twee jaar geleden wist Volkskrant-redak- teur Ben de Graaf nog met zekerheid te melden dat Bayern München met het aantrekken van Soren Lerby een kat in de zak kocht. Lerby draait als een trein in Zuid-Duitsland en Ajax mist de krachtige middenvelder. Door gebrek aan balans op het middenveld komt er teveel werk op de schouders van Dick Schoenaker, een spe ler die naarmate het seizoen vordert zijn vorm ziet stijgen. Door het extra werk dat hij nu moetverrichtenkomtzijngebrekaan echte topvorm duidelijk aan het licht. Van de drie toverwoorden die Ajax graag hanteert, snelheid, fantasie en pressing valt het laatstgenoemde een beetje tussen wal en schip. Op dat middenveld liggen misschien wel de grootste kansen voor AZ'67. Tegenover de flair, het elan en de klasse van Ajax zal het elftal van Piet de Visser vooral inzet, karakter en strijdlust moeten tonen en wanneer de 'verloren zoon' Kees Kist in stelling kan worden gebracht dan zou het welleens spoken in de Alkmaarderhout! Het thuisvoordeel moet de rest doen en wat dat betreft rekent AZ'67 op haar suppor ters! komt weerom hBeer en Bezoek gedurende de wedstrijden onze kantine op AZ-stadion. Zandersweg 1 Tel. 072 - 1152 82 Alkmaar Al het brood voor Alkmaar kunnen wij niet bakken.... Thomas a Kempislaan 68 Telefoon 072-400199 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 4