.V Welkom bij AZ'67- Ajax Mysterieuze krachten 3 - De eerste topper is daar! AZ'67-Ajax brengt al pril in het seizoen één van de drie traditionele titelkandidaten naar de Alk- maarderhout. Het duel met de Amster dammers kan de titel 'klassieker' dragen, ook al door de vele heroïsche duels die beide ploegen in vroegere Bekerfinales uitvochten. In tegenstelling tot AZ'67 kende Ajax dit seizoen een vliegende start, met veel doel punten en af entoesprankelendspel. Voor ons eigen AZ kwam er louter koud water uit de douche. In Maastricht viel het nog mee (1-1 tegen MVV) maar in eigen vesting zorgden eerst FC Twente en later Sparta voor een ijzige temperatuur. Het is te hopen dat een goed resultaattegen Excel sior, afgelopen woensdag in Rotterdam, het kwik wat heeft doen stijgen. Misschien weekt een positieve uitslag te gen Excelsior ook wat van de ruim veertig jaar geleden al door Joris van de Berg beschreven 'mysterieuze krachten' bij AZ'67 los. Wanneer AZ'67 het zou flikken om Ajax een beentje te lichten dan zal de slechte opening van het seizoen 1984-1985 direkt vergeten zijn! Aan het eind van hetafgelopen voetbaljaar eindigde de ontmoeting tussen Alkmaar- ders en Amsterdammers in een gelijk spel, na een fijne wedstrijd. Wie weet voegt de gedachte aan die wedstrijd, wat zelfbe wustzijn toe aan het moreel van de AZ- spelers. Wanneer het beruchte Neder landse weer binnen een paar uur kan omslaan van zomer naar winter (en an dersom), dan moet een oerhollandse club als AZ'67 voor een ommekeer kunnen zorgen?!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 3