INTERNATIONAAL VOETBALNIEUWS l Kees Kist terug in de Hout! Jackie MacNamara kreeg van zijn Schotse club Hibernians een benefiet- wedstrijd aangeboden na zijn besluit om .zijn voetbalkarrièrete beëindigen. Eén van de genodigden was George Best, die in het verleden, een korte tijd voor Hibernians speelde. Het deelnemen van Best aan de benefietwedstrijd was echter niet op tijd bij de Schotse voetbalbond bekend, zodat er voor Hibernians een forse geldboete dreigt! Nenad Stojkovic is de laatste aan koop van de Franse topclub Monaco. De Joegoslaaf, die voor Partizan Belgrado uitkwam, tekende een kontrakt voor één jaar met een optie voor de volgende twee seizoenen. Wladislao Zmuda, de Poolse voor stopper, keerde terug naar zijn geboorte land natwee jaaronder kontrakttehebben gestaan bij het Italiaanse AS Verona. Door een zware knieblessure kwam Zmuda slechts aan het spelen van anderhalve (I) kompetitiewedstrijd toe. Na zijn ongeluk kige Italiaanse avontuur is Zmuda blij voor zijn oude club, Widzew Lodz weer te kunnen uitkomen. 13 Avellino Ascoli, Atalanta, Como, Cre- monese, Lazio en Udinese zijn de zeven clubs uit de Italiaanse Serie A die de eerste ronde van de Italiaanse Beker niet over leefden. Twee topclubs, Fiorentina en Napoli, eindigden in hun poule volkomen gelijk en gingen daardoor samen over naar de achtste finales. Bern Krauss, de Oostenrijkse verde diger van Borussia Mönchengladbach, heeft zich als Duitser genaturaliseerd. Dat komt doordat Mönchengladbach overdrie buitenlandse spelers beschikte, waarvan er dan maar twee zouden kunnen spelen. De overige 'vreemdelingen' zijn de Noren Kai-Erik Herlovsen en Per-Esgil Ahlsen. Franco Dal Cin is de nieuwedirekteur sportief van Internazionale, de club van o.a. Rummenigge, Brady, Altobelli, Causio en Collovati. Dal Cin, die de beroemde Sandro Mazzolaopvolgt, maaktefuroreals direkteur sportief van Udinese. Onder zijn bewind promoveerde Udinese in vier jaar van serie C naar serie A en Dal Cin was ook de man, diezijn Braziliaanse sterZico naar de hoofdstad van Friuli bracht. MagnilS Bergs is de zevende IJslan der, die in Europa zijn geld verdient met voetballen. Eintracht Braunschweig iszijn nieuwe club. Nederland is ingedeeld bij Zweden, België en Frankrijk in poule C van de voorronde voor het Europees kampioen schap Vrouwenvoetbal, dat in 1986 zijn eindronde heeft. Deanderepoule-indelin- gen zijn: Poule A: Finland-Denemarken- Noorwegen en West Duitsland; poule B: Noord Ierland, Eire, Engeland en Schot land; Poule D: Italië-Spanje, Hongarije- Zwitserland. Hij is weer terug op het oude nest: de blonde pijl, het kanon, Kees Kist! Voor hij bij AZ'67 terugkeerde stond Kees op een totaal van maar liefst 197 kompeti- tiedoelpunten in de Eredivisiedus hetziter dik in dat we binnenkort zijn 200-ste doelpunt kunnen gaan vieren. Kees Kist vindt het fijn weer terug te zijn in de vertrouwde omgeving. En AZ'67 is blij met de aanvallende versterking en natuur lijk zijnook de fans blij dat ze hun vroegere idool weer kunnen bewonderen. Na enkele Franse jaren, bij Paris St. Ger main en Mulhouse, is het voor Kees Kist nog even wennen aan de andere spelstijl, maar het net zal binnenkort ongetwijfeld weer bollen! Kees Kist: welkom thuis!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 13