Sportschool H. KORTLEVERS CITIBANKis één der grootste bank instellingen ter wereld en sinds 20 jaar gevestigd in Amsterdam. Via professionele tussenpersonen verstrekt Citibank aan particulieren de volgende producten: - persoonlijke leningen - doorlopende kredieten - unieke spaarrekeningen met hoge rente 7 Karate-indoortraining voor dames en heren Body-building haltertraining voor dames en heren 2e Oosterparkstraat 288 - Telefoon 020-924104 - Amsterdam er eerst van wat nivellering sprake moeten zijn zoals wij deze wel aantreffen in de Engelse en West-Duitse competitie. Daar is werkelijk iedere week van alles mogelijk. In ons land is van nivellering in krachten nog geen sprake en zullen PSV, Feyenoord en Ajax ook dit seizoen weer de dienst uit gaan maken. Ongetwijfeld zullen ook deze drie groten wel eens een wedstrijd verliezen tegen minder sterke teams maar men kan blijven spreken van incidenten welke weinig invloed hebben wanneer het gaat om de eerste drie plaatsen. De drie zullen het uiteindelijk onderling wel weer gaan uitmaken al zijn daardoor natuurlijk de overige wedstrijden niet minder belangrijk. In tegendeel. Juist door die op papier ogen schijnlijk eenvoudige ontmoetingen in winst om te zetten wordt een landstitel behaald en dan is het nog geen eens per se noodzakelijk van de grootste concurrenten te winnen. Want ook die laten steekjes vallen. De balans wordt opgemaakt na 34 wedstrijden en dan telt niet het feit wie het leukste of aantrekkelijkste voetbal heeft gespeeld. Gedegradeerd maar leuk gevoetbald, zo zitten de voetbalwetten niet in elkaar. Niet degraderen, Europees voetbal behalen, de beker winnen, landskampioen worden. Dat zijn de doelstellingen. Met zo aantrekkelijk mogelijk voetbal, veel goals, veel spectakel en noem maar op. Maar voorop het resultaat want iedereen wil de winnaarzijn. Sparta kon zich afgelopen zondag tegen Ajax nog wel iets permiteren maar zal dat, wanneer het er werkelijk op aankomt, verder wel uit z'n hoofd laten. Ajax maakte er dankbaar gebruik van. Kwam wel ruim op voorsprong met toch vooral in de tweede helft goed voetbal doch het publiek hield het ruim 20 minuten voor het einde al enigszins voor gezien. De spanning was weg. De wedstrijd was gelopen. Alleen goed voetbal houdt mensen dus ook niet op de tribunes. Spanning en een beetje sensatie zijn de ingrediënten voor het publiek. Het avondje NAC is een goed voorbeeld. Voor Amsterdam een middagje Ajax met vele mooie goals en nog veel meer Tijn Middendorp Citibank, N.A. Herengracht 545-549 Ê"^mÊ M ft 1/^^ 1017 BW Amsterdam f ff fKZlA/l S2 020-267070/262020 ^✓f f f W ^tlJF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 9