RIJFFB.V. SPANNING... Contactlensspecialisten Optometristen 6 Felix Gasselich geconcentreerd in aktie tegen het Braziliaanse Atlético Mineiro tijdens de finale van het Amsterdam 709-toernooi Rinus Michels heeft natuurlijk het grootste gelijk van de wereld als hij zegt dat het voetbal zo aantrekkelijk mogelijk gespeeld dient te worden. Veel spectakel, veel doelpunten, veel aanvallend voetbal en dan komt het publiek wel. Weg met het verdedigende spel, weg allerlei taktische concepten, slechts één kant op: richting strafschopgebied. Daar moet het allemaal gebeuren. Uiteraard kan dit allemaal als neutraal toeschouwer even makkelijk gezegd worden en ook het papier is zeer geduldig om schone kreten als eerder genoemd tot zich te nemen. Maar als altijd is er verschil tussen theorie en de keiharde praktijk c.q. werkelijkheid. Die is namelijk even anders als dat wij het graag zouden willen zien. Hetgeen overigens niet wil zeggen dat het nu helemaal niet anders kan. Natuurlijk kan er altijd anders en beter worden gevoetbald door welke ploeg ook. Alles kan altijd beter. Maar er spelen een aantal faktoren een rol die een wedstrijd nu eenmaal gewild of ongewild blijven beïnvloeden. Voorop staat dat iedere ploeg een wedstrijd speelt om te winnen. Een elftal vol met 'winners'. Dat is ideaal. Want uiteindelijk zijn het die broodnodige winstpunten in de competitie die bepalen waar een elftal nationaal staat. En heel simpel: wie de meeste punten vergaart wordt de landskampioen met alle prettige gevolgen van dien. Dat zal nooit een club worden die het principe huldigt: in de eerste plaats lekker aanvallend voetballen en in de tweede plaats het resultaat. Het voetbal bestaat uit een aantal factoren die een wedstrijd bepalen. Belangrijk is gelijkwaardige tegenstanders te treffen die het spannings element kunnen opvoeren waardoor een wedstrijd al aardig kan worden. Onder het motto: niet mooi maar wel spannend. Ideaal is natuurlijk zowel mooi als spannend maar om beide faktoren aan te treffen liggen de krachtsverschillen in de competitie te ver uit elkaar. Dat zal Contactlenzen onder medische controle Overtoom 467, Amsterdam, telefoon 183428 Lid A.N.V.C. en O.V.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 8