SMIT V SPORTPRIJZENl AJAX RESTAURANT voor diners, recepties, partijen, vergaderingen enz. 3x geel: 1x aan de kant Nederland naar de WK 1986 rechtstreeks van fabriek naar verbruiker eigen atelier voor vanen en linten eigen graveerinrichting RUIME PARKEERGELEGENHEID TELEFOON 927045 Onlangs heeft de algemene verga dering Betaald Voetbal de bestraffing van spelers die over de schreef gaan gewijzigd en verduidelijkt. Met ingang van het seizoen 1984- 1985 betekenen drie gele kaarten automatisch, dat de betreffende speler maximaal één wedstrijd wordt geschorst. In het verleden was het zo, dat ook de aard en de zwaarte van de begane overtredingen de strafmaat (mee) be paalden. Drie gele kaarten leidden dan tot schorsingen van twee of meer wedstrijden, waarmee Nederland aanzienlijk strenger was dan veel andere landen, bijvoorbeeld België, West-Duitsland en Engeland. Spelers die uit het vorige seizoen nog een strafblad bezitten (een kleine 140) mogen dit voetbaljaar 'blanco' beginnen, zij het dan ook dat de schorsingen uit het vorig jaar wel blijven gehandhaafd (tenzij de commissie van beroep ze alsnog opheft). Het sectiebestuur Betaald Voetbal heeft ook een einde gemaakt aan de geldboetes, omdat het meerendeel van de (semi-)profs niet boven het minimum-loon uitkomt en het op leggen van dergelijke boetes volledig uit de tijd wordt geacht. Hoewel er, naar internationale maat staven, duidelijk slijtage zit in het Nederlandse voetbal, doet het Oranje-team tóch een poging, door te dringen tot het Wereldkampioen schap, dat in 1986 in Mexico zal worden gehouden. Om het zover te schoppen, zal Oranje zich dan éérst door de kwalificatie ronde moeten werken, waarbij het twee moeilijke en één minder lastige tegenstander zal ontmoeten: respec tievelijk Hongarije, Oostenrijk en Cyprus. De eerste wedstrijd van dit kwalifica- tie-tournooi is al op 17oktobera.s.: in de Rotterdamse Kuip tegen Hongarije. Het verdere programma luidt: 17 november 1984: Oostenrijk-Nederland 23 december 1984: Cyprus-Nederland 27 februari 1985: Nederland-Cyprus 1 mei 1985: Nederland-Oostenrijk 14 mei 1985: Hongarije-Nederland Nassaukade 351 - Amsterdam - Telefoon 020-129954 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 7