HIJFF B. V. alles mogeujk.. Contactlensspecialisten Optometristen 6 Gerald Vanenburg showt zijn kunnen en brengt daarmee de Roemeen Mircea Rednic uit balans En zo zitten we weer met z'n allen rond het veld in dat prachtige nu GEHEEL overdekte Ajax-stadion te wachten op de dingen die gaan gebeuren. Vele wedstrijden kan het geëerde publiek nu hoog en droog aanschouwen van het Ajax-team dat het thans moet gaan maken in deze pas gestarte competitie. Als altijd zijn er weer gaande en komende spelers. Olsen, Molenaar en Mölby gaan hun geluk elders beproeven, Meeuws, Spelbos en De Wit hebben we al bij eerdere gelegenheden mogen begroeten. Zij het, dat Walter Meeuws z'n aktivitei- ten noq even moet opschorten. Andere nieuwe kontraktspelers in de huidige A-selectie zijn John Bosman, de gebroeders Van Buuren, Dennis de Graaf en Fred Grim welke allen vallen onder het hoofdstu k 'eigen kweek'leder jaar ziet Ajax weer kans de A-selectie aan te vullen met spelers uit de eigen kweekvijver, de enige juiste methode om enige continuïteit te waarborgen wanneer het gaat om het opleiden van jonge voetballers naar het hoogste niveau. Verschillende clubs denken daar anders over en storten zich ieder jaar weer strijdlustig op de transfermarkt. Ajax doet daar minder aan mee maar schroomt ook niet desnoods een bepaald type speler aan te trekken wat men op dat moment niet in huis heeft. Dat echte verdedigers bij Ajax niet voor het oprapen liggen komt niet door een onjuiste voetbalopleiding maar door veelal gebrek aan tegenstand bij jeugdwedstrijden. Bekend is dat ieder jaar weer vele Ajax-jeugdteams de hoogste plaats bereiken met vaak te weinig teqenstand waardoor het echt leren verdedigen nauwelijks voorkomt. Afgelopen seizoen werd de A1 selectie wederom ongeslagen landskampioen van Neder- land. Om de handicap voor de jeugd zo groot mogelijk te maken gaan verschillende jeugdploegen ieder jaar weer op reis naar sterk bezette jeugdtournooien of laat men jonge Overtoom 467, Amsterdam, telefoon 183428 Contactlenzen onder medische controle Lid A.N.V.C. en O.V.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 8