Torino-vliegramp herdacht Dè Radiateurenspécialist Ook voor auto airconditioning elektrische motorvoorverwarmers routeservice 6 ons weer een nieuw seizoen te wachten. Omkijken naar wat geweest is heeft geen zin. Vandaag en morgen telt. Daar moet alles op afgestemd zijn. Voor het volgend seizoen zal het Ajax-team zeker worden aangepast. Dit jaar was de landstitel niet prioriteit nummer 1, het volgend seizoen uiteraard wel hoewel niets valt of staat bij iets minder. De vele wisselende successen van dit seizoen hebben de ploeg parten gespeeld. Teveel verliespunten en dus geen titel maar wel Europeees voetbal plus een jaar lang ontwikkeling en ervaring van jonge spelers met alle gevolgen van dien. En de wetenschap waar het elftal aanpassing nodig heeft. De aankondiging over de komst van Ronald Spelbos en Walter Meeuws (de laatste om bekende redenen onder voorbehoud) geeft alle duidelijkheid in deze. Verdere ontwikkelingen zullen moeten worden afgewacht. Het nieuwe seizoen laat lang op zich wachten. De Europese Kampioenschappen in Frankrijk vragen straks onze aandacht. Verschillende clubs gaan eerst nog even de wereld in om hun voetbalkunsten te tonen. Ajax bezoekt o.a. Canada en Amerika. Maar eind augustus is er weer A dam 709 toernooi met uiteraard Ajax (en Feyenoord) waarna een ieder zich kan opmaken voor een nieuwe competitie. Een seizoen waarin Feyenoord zal moeten laten zien dat het succes van dit jaar geen incident is geweest, waarin Ajax en PSV vanaf de start zullen mikken op de hoogste plaats, waarin het Europese voetbal weer alle aandacht krijgt en er weer veel zal ge beuren waar wij nu nog geen weet van hebben. Alle reden om het nieuwe seizoen met grote belangstelling tegemoet te zien. jijn Middendorp De Manchester United-vliegramp is algemeen bekend en de club is er zelfs een beetje beroemd door ge worden. Een andere vliegramp waar bij, in tegenstelling tot United, een volledig elftal omkwam heeft altijd veel minder aandacht gekregen. Vorige week vrijdag werd bij de basiliek op de Superga-berg nabij Turijn de slachtoffers herdacht van de vliegramp die daar 35 jaar geleden plaatsvond. Terugkerend uit Lissabon stortte het vliegtuig van de Italiaanse kampioen AC Torino neer. Onder de spelers, begeleiders en journalisten waren geen overleven den. Torino stond op het punt om voor de zesde achtereenvolgende keer kampioen van Italië te worden en negen spelers van Torino droegen ook het nationale shirt. De club werd algemeen beschouwd als het beste clubteam van Europa. Italië was in diepe rouw gedompeld en de clubs besloten om Torino posthuum het kampioenschap van 1949 toe te kennen. leder jaar verzamelen op 4 mei hon derden Torino-aanhangers zich bij de basiliek om de slachtoffers, waar onder Valentino Mazzola vader van de even beroemde Sandro, te her denken. Ook altijd aanwezig is de complete Torino-selectie. AUTOTEMP Amsterdam UW adres Anth. Fokkerweg 53-55 tel. 020-158444/158445

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 8