LEO VAN VUUREN sz^ r rzJ r f bJ Finish... aroön elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming DE SPORTSPECIAALZAAK VAN AMSTERDAM-OOST E.O. o.a.: Le Coq Sportif - Puma - Adidas - New Balance - Karhu - Teiger- Cruyff - Nike - Kappa - Tenson - La Coste ook uw adres voor tennis en wintersport Middenweg 105-107-107a-1098 AH Amsterdam -Telefoon 020-651222 Na vandaag is de voetbalcompetitie definitief voorbij. Alle beslissingen zijn ge vallen. De balans kan derhalve worden opgemaakt. De feestvreugde kende in Rotterdam geen grenzen. Een nieuwe landstitel na 10 jaar is ook niet niks en mag terecht uitbundig worden gevierd. Het eerdere veroveren van de nationale beker maakte de overwinningsroes alleen maar groter. Maar zoals altijd gaat het leven wel verder en is het van belang bij succes enige continuïteit te waarborgen. Niets is moeilijker dan dat. Het hoogste te bereiken is niet moeilijk maar wel om daar te blijven. Ajax heeft daar nogal wat ervaring in en mag zeker niet klagen. Ook dit seizoen heeft het elftal weer kans gezien Europees voetbal te garanderen. Terwijl toch menigeen het voor de club somber in zag. Maar de klasse in het elftal bleek toch ruimschoots voldoende te zijn de doelstelling van dit seizoen te behalen: Europees voetbal. Dat is zelfs gelukt wanneer aan het begin van het seizoen de club de moed kan opbrengen nogal wat ervaring en routine in te ruilen voor nieuw jong talent. Opdat deze mensen ook eens en echt de kans krijgen zich te mani festeren op het hoogste niveau. Voor nu en vooral in de toekomst. Want wie de jeugd heeft kan de toekomst in vol vertrouwen tegemoet zien. En Ajax hééft die jeugd. De prestaties wijzen het uit. De A-1 juniores werden ongeslagen kam pioen en ook Ajax 2 pakte de titel. Ook de overige selectieteams kunnen succes sen boeken. Waardoor talent gehaald kan worden uit de eigen school hetgeen ook de hele opzet is van de Ajax-organisatie. Natuurlijk is niet altijd ieder type speler op bestelling aanwezig. Dan moeten er toch van buiten krachten worden aangetrokken. Zoals er defensief nogwel iets valt te verbeteren. Het aantal tègen- goals is natuurlijk veel te hoog. Maar gescoord werd er ook. Men zal niet ver verwijderd blijven van de magische 100. Plus alle kansen dat Marco van Basten zich toch weet te plaatsen als topscorer nummer 1 in de eredivisie. Ondanks het feit dat hij vele wedstrijden heeft moeten missen door ziekte. Hoe groot zou het aantal anders geweest zijn? Maar zo gaat het altijd in het voetbal: als, als De kille cijfers maken het echter uit. Succes is meestal van korte duur en straks staat w eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 6