-New-Style CAMBACH'5 Scorelijst SPORTHUIS Uw adres voor de grootste sortering imitatie bontmantels met bijpassende hoeden. Japonnen, rokken, blouses en regen mantels in de maten 36 t/m 52, in betaalbare prijzen. Van Woustraat 170 Wijttenbachstraat 18 1073 LX Amsterdam-Z. - 020-729620 1093 JB Amsterdam-O. - 020-650945 Na de 4-0 overwinning tegen Excel sior en de 5-2 nederlaag tegen Sparta hebben er weerde nodige ver schuivingen op de Ajax-scorelijst plaatsgevonden. Met de resultaten van de wedstrijd van hedenmiddag komen we dan aan de definitieve rangschikking voorhet seizoen 1983- 1984. De twee wedstrijden tegen de Rotter damse tegenstanders leverden vier doelpunten van Marco van Basten op die zich daarmee naar de - gedeelde - top van de vaderlandse schutters- lijst opwerkte. Tellen we de twee be- kerdoelpunten van Marco tegen Feyenoord mee, dan komt zijn totaal aantal treffers tegen Rotterdamse te genstanders op negen! En dat terwijl hij de uitwedstrijd tegen Excelsior en de thuiswedstrijd tegen Sparta miste. Ajax-Excelsior Het eerste Ajax-doelpunt tegen Excelsior droeg het Van Bar'en- stempel en werd aangegeven door de Koning van de Assists, Gerald Vanen burg. Peter Boeve prikte, over de lin kerflank doorgebroken, de bal op Dick Schoenaker's hoofd die zijn elf de seizoentreffer liet bijschrijven. Felix Gasselich onderstreepte nog voor de rust zijn zeer begenadigde dag door vanaf de rand van het straf schopgebied raak te schieten. De aangever was Marco van Basten die in de tweede helft met een ouderwets puntertje voor Ajax' vierde doelpunt zorgde. Sparta-Ajax Op het kille Spangen was er weinig reden tot vreugde. Alleen Marco van Basten zal nog een beetje opgewekt de bus zijn ingestapt na de 5-2 neder laag. De beide Ajax-treffers kwamen immers van zijn (rechter-)voet. Op weg naar de eerste plaats op de 'topscorerslijst stond Sparta-keeper Bas van Noortwijk meerdere malen in de weg. Al verscheidene malen was de Ajax-aanval op het sluitstuk van Sparta gestuit en dat leek weer het geval toen Van Basten uit een hoek schop van Johnny van 't Schip de bal inkopte. In eerste instantie keerde Van Noortwijk de bal maar de 'rebound' joeg Marco getergd tegen het net. Johnny van 't Schip was ook de pro vocateur van de penalty die Ajax vijf minuten voor tijd kreeg toegewezen. Dealer van: Quick, Adidas, Puma, Patrick, Nike, Le Coq sportschoenen, Cruijff Sportswear en New-Balance Sportkleding en Trainingspakken NU 1e Van Swindenstraat 463-467 (in de nieuwbouw) 1093 GB Amsterdam Telefoon 020-654869 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 10