r Johan Cruijff was er niet bij in het Oosterpark, tenminste niet binnen de lijnen. Het moet de ploeg goed hebben gedaan dat het ook zonder hem redelijk naar wens is gegaan, de uitslag dan even buiten beschouwing gelaten. Dat verbaasde mij niet. Ook op de training was al merkbaar dat de relatie Cruijff-team steeds beter wordt. Het klikt, om zo te zeggen. En ook als Johan er niet bij is, blijft de discipline gehandhaafd. Niemand gaat gekke dingen doen, het wordt geen los zand. Ik moet er trouwens meteen aan toevoe gen dat Jeliazkov het op Johans plaats lang niet slecht heeft ge daan. Ik heb goeie hoop dat Cruijff vandaag speelt. Niet dat ik bang ben, dat het zonder hem niet zou lukken tegen Ajax. Dat is moeilijk te zeggen. Eigenlijk weet je dat pas achteraf. Ik weet alleen wél dat hij Feyenoords spel nog een extra dimensie geeft, vandaar dat mij er veel aan gelegen is dat Johan vandaag in de basis staat. Wijnstekers is er gelukkig óók bij, alle paniek in Groningen ten spijt. Hoe ik als trainer sta tegenover zo'n gebaar van Bennie? Niet erg professioneel, heb ik ergens gelezen. Ach, hij heeft het in een opwelling gedaan en de consequenties niet overzien, die het voor hemzelf had kunnen hebben. Zo is-ie nu eenmaal. Ik hoop dat de heren van de tuchtcommissie daar rekening mee houden. Ja, en dan de wedstrijd van vandaag. Of het een andere Feyenoord Ajax wordt dan die van vorige week, dat zal bijvoorbeeld van het scoreverloop afhangen. In de bekerwedstrijd maakten wij snel 10 en zo'n vroege goal bepaalt dan toch het wedstrijdbeeld. In een bekerduel is het bovendien alles-of-niks, op competitieni veau kun je nog eens genoegen nemen met een gelijk spel, omdat er nu eenmaal toch niet méér inzit dan dat. Ik verwacht dat Ajax wel weer op de bluftoer zal gaan, daar heb ben ze in de bekerwedstrijden goede ervaringen mee opgedaan. Voor het publiek is dat ook een goeie zaak. Ga maar na: door het opschuiven van Frank Rijkaard moeten wij achterin niet alleen één tegen één gaan spelen (Michel van de Korput vangt immers Rij kaard op), maar staat aan d,e andere kant Johan Cruijff zonder be waker. Risicovoetbal dus en daar kan Jan Publiek alleen maar wel bij varen. Een open wedstrijd, dat zal het zijn. Met een ander Feyenoord dan dat, wat in het begin van het seizoen met 82 klop kreeg in Am sterdam. Een Feyenoord dat volop winstkansen heeft, natuurlijk!. Maar dan moeten we uiteraard wél de kansen benutten, want daar draait het om in dit spel. 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 9