ley Brard daarna ietwat zuiverder afgesteld had gestaan, zouden agent Kraan en zijn niet onaantrekkelijke assistente nu allang een wat gemakkelijker hou ding hebben kunnen aannemen. Zelfs nadat Peter Houtman in de verlenging Feyenoord opnieuw op voor sprong had gebracht, was de bevrijding van het dappere duo een paar keer zéér nabij. Helaas het heeft niet zo mogen zijn. Feyenoord deed z'n best, Ajax evenwel werkte niet mee. En dat, terwijl de ontvoerder zich toch in de., allereerste plaats tot de Amsterdamse trainer Aad de Mos had gericht. Toegegeven, die hield aardig de schijn op door eerst Frank Rijkaard zo maar naar voren te sturen, terwijl er bij Feyenoord toch een man als Johan Cruijff rondloopt, maar die poging was té doorzichtig. En tegen het eind van de wed strijd maakte De Mos nogmaals een 'gebaar' richting ontvoerder, toen hij Hans Galjé mee naar voren stuurde. Goedgelovigen zullen daar ongetwijfeld uit hebben opgemaakt dat de trainer er alles aan gelegen was Feyenoord die derde goal te laten maken. Wij van 'De Kuip in' wisten natuurlijk wel beter, de Feyenoorders (Stanley Brard dan vooral) gelukkig ook. Ben Wijnstekers is erbij Gijs, de ontvoerder dus, moet hebben begrepen dat hij op dit punt van Ajax niets hoeft te verwachten en dat zal dan ook de reden zijn dat hij zich jl. dins dagavond rechtstreeks tot Feyenoord heeft gewend, tot Ben Wijnstekers met, name. De man gaf daarmee blijk van zijn up-to-date kennis van de voetballe rij. Immers, had hij braaf meegehuild met de wolven in het bos, dan zou hij er voetstoots vanuit zijn gegaan dat Bennie Wijnstekers uitgerekend voor de topper van vandaag zou zijn geschorst en had hij een ander gevraagd naar zijn schuilplaats te komen Peter Houtman of zo, want als er driemaal ge scoord moet worden, lijkt hij de aangewezen persoon. Maar nee, Gijs moet als één van de weinige Nederlanders hebben geweten dat de black-out van arbiter Bakker Wijnstekers niet onmiddellijk zou opbreken, dat ermet an dere woorden geen sprake was van een derde, maar van een twééde gele kaart. Petje af, hoor, voor die gewone man! Misschien is er nog een sport redactie die hem kan gebruiken. Gijs dat óók móét bijna een Feyenoord-supporter zijn, hij kan zijn voor keur voor de stadionclub tenminste moeilijk verbergen. Eerst staat hij erop dat Feyenoord Ajax uitschakelt voor de beker en als aan die wens gehoor is gegeven, gooit hij er nog een schepje chauvinisme bovenop. Dan'moet 'zijn' club de Amsterdammers ook nog van de eerste plaats op de ranglijst verdrij ven. Zulke supporters dien je in ere te houden, al is een ontvoering van politie agenten natuurlijk uit den boze. Maar een man die amper 48 uur na de teleur stellende nederlaag in Groningen alweer blijk geeft van zijn onbegrensd ver trouwen in de capaciteiten van zijn ploeg, op zo'n man kun je niet kwaad blij ven. Daarom, Feyenoorders, beschaam het vertrouwen van Gijs niet! Remember Pisa, luister naar Bennie Wijnstekers, laat Libregts maar praten KRAAN KO VRIJ!!!!! P.S. Misschien wil De Mos ook een keer meewerken? 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 5