'Ik zal het toch zélf waar moeten maken./ JAN LECKER Herhaaldelijk staat zijn achternaam in de krant verkeerd geschreven, en op een door Feyenoord zelf verstrekte lijst van tweede elftalspelers heet hij geen Jan Lecker, maar Jaap. "Dat is wel eens vervelend, ja", moet hij toegeven, "de mensen kennen je nog niet zo. Maar ik kom ook pas kijken, hou oud ben ik nou helemaal? Negentien. Ben Wijnstekers en Sjaak Troost waren ouder toen ze doorbraken. Ik lees wel eens dat de eigen jeugd bij Feyenoord weinig kansen zou krijgen, maar daar ben ik het niet mee eens. Je moet geduld hebben. Ik ik heb in elk geval nog goeie hoop dat ik eens het eerste zal bereiken". Objectief kun je Jan Lecker evenwel nauwelijks noemen. Niet alleen zegt hij het bij Feyenoord "ontiegelijk naar z'n zin" te hebben, maar bovendien is hij net een maand geleden samen met de inmiddels aan Excelsior uitgeleende Cees Spaans naar de A-selectie overgeheveld waar hij twee keer per dag aan "het grote werk" mag ruiken. Natuurlijk hoop je dan dat er voor jou ooit bijvoorbeeld een contractje zal overschieten. Is het vorig seizoen met Ruud Brood en Cees Spaans niet net zo gegaan eerst meetrainen met de 'grote jongens", kort daarna de aanbieding? "Daar is nog niet over gespro ken", zegt Jan Lecker bescheiden, "ik zal het toch waar moeten maken. Ze geven die dingen niet weg". Een ander shirt dan het roodwitte van Feyenoord heeft Jan Lecker nooit om de schouders gehad. Zes jaar was hij pas, toen een ondernemende oom hem op een woensdagmiddag meetroonde naar een zogeheten 'instuif' op Varken oord. Hij was wonend aan de Schietbaanlaan immers, aan gene zijde van de Maas toen al eens bij RFC gaan kijken, maar daar was voetballen voor hem nog uit den boze. Trainen, ja, dat mocht hij daar wel, maar voor wed strijdjes moest hij nog maar een jaar of wat wachten. Bij Feyenoord nam men het niet zo nauw. Scherpe kennersblikken pikten de piepkleine Lecker die middag met nog een ander talentje tussen de tweehon- 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 31