'Tussen kade en Kuip'- fifm, die Feyenoorders niet mogen missen Kees Jansma (bekend van radio en tv) was er in Voetbal International niet zo lovend over, maar wij weten zeker dat Feyenoorders met roodwit bloed in de aderen heel veel plezier zullen beleven aan de vorige week in première gega- ne film van Ferri Ronteltap en Ron Zoeteman 'Feyenoord - tussen kade en Kuip'. Een bijna 50 minuten durende documentaire, waarvoor de beide 'op Zuid' ge boren makers maar liefst zeven uur materiaal verzamelden, variërend van fo to's uit lang vervlogen tijden tot flitsende videobeelden van het Feyenoord- van-vandaag. 'Tussen kade en Kuip' is géén conventionele voetbalfilm geworden met fan tastische spelmomenten en onvergetelijke sportieve hoogtepunten en mis schien was Kees Jansma daarom achteraf wel een beetje teleurgesteld in het resultaat van 15 maanden werk. Alles bij elkaar zit er nog geen tien minuten écht voetbal in de film, in hoofdzaak beelden van de Europacupfinale tegen Celtic in Milaan, waarbij ons persoonlijk maar dit terzijde wél even de koude rillingen over onze rug liepen. Ontroerende, vertederende opnamen zaten er óók in de film. Van de huldi ging van Puck van Heel bijvoorbeeld én, niet te vergeten, van de bouw en de opening van het stadion. We zagen ook in welke beroerde omstandigheden de mensen in de crisisjaren leefden en we slikten een brok weg bij het zien van Janus Bul, helaas kort voor het uitkomen van de film op 81-jarige leeftijd overleden. "U hebt Colijn nog gekend hè"? vroeg de interviewer aan de. 'ouwe purker', in de deriger jaren een trapvaste verdediger in Feyenoord één. "Moulijn"? Je zag Janus denken: is die knul niet goed bij z'n hoofd, wie heeft Moulijn nou niet gekend? "Nee, Cólijn"! herhaalde de vragensteller nog maar eens, voor de zekerheid met stemverheffing, want Janus Buis oren waren al wat ouder. "Oooohhh"! Het was één van de (weinige) keren dat er om 'Tussen kade en Kuip' kon wor den gelachen. Vaker gevoelden we nostalgie, weemoed over de dingen die voorbij zijn en nooit meer terugkomen. In de film ook interviews met o.a. Wim van Hanegem, Coen Moulijn, Ruud Gullit en Joop Hiele en zelfs Johan Cruijff is al uitgebreid in beeld, lopend door de tunnel naar het veld ("de stille kracht van Feyenoord") en trainend met de andere geselecteerden. We zien de jeugd aan het werk op Varken oord ("daar groeit de boom") en we horen voorzitter Gerard Kerkum over de toekomst van de club. 28

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 28