FEYENOORD- A J AX Wat eraan vooraf ging Feyenoord en Ajax, de twee grootmachten van het Nederlandse voetbal, ont moeten elkaar vanmiddag al voor de vierde keer dit seizoen. Nog maar tien dagen geleden vond hier in de Rotterdamse Kuip de derde 'botsing' plaats in het kader van het toernooi om de KNVB-beker. Feyenoord won, na verlen ging, met 21, maar was niet elke keer zo succesvol. Om het geheugen op te frissen hieronder nog één keer de drie voorgaande afleveringen van de topper in kort bestek: 18 september 1983, Olympisch stadion: AjaxFeyenoord 82 (32) Aantal toeschouwers: 39.000. Scheidsrechter: Gerard Geurds. Doelpuntenmakers Ajax: Van Basten (3), Olsen (2), Boeve en Koeman. Doelpuntenmakers Feyenoord: Houtman en Duut. Opstellingen (Ajax): Galjé; Silooy, Rijkaard, Koeman, Boeve; Molby, Ophof, Gasselich (Molenaar); Vanenburg, Van Basten, Olsen. (Feyenoord) Hiele; Troost (Vermeulen), Van de Korput, Duut, Wijnstekers; Hoekstra, Cruijff, Stafleu; Gullit, Houtman, Jeliazkov. 1 februari 1984, Ajax-stadion: AjaxFeyenoord 22 (01), KNVB-beker Aantal toeschouwers: 26.000. Scheidsrechter: Jan Keizer. Doelpuntenmakers Ajax: Rijkaard en Van Basten. Doelpuntenmakers Feyenoord: Houtman en Gullit. Opstellingen (Ajax): Galjé; Silooy, Koeman, Ophof, Boeve (Rijkaard); Molby, Schoenaker, Gasselich; Vanenburg (Van 't Schip), Van Basten, Olsen. (Feyenoord) Hiele; Troost, Van de Korput, Nielsen, Wijnstekers; Hoekstra, Stafleu, Cruijff; Gullit, Houtman (Van Til), Brard. 15 februari 1984, Feyenoord-stadion: FeyenoordAjax 21 (10), KNVB-beker Aantal toeschouwers: 57.000. Scheidsrechter; Ignace van Swieten. Doelpuntenmaker Feyenoord: Peter Houtman (2). Doelpuntenmaker Ajax: Van Basten. Opstellingen (Feyenoord): Hiele ;Troost, Van de Korput (Duut), Nielsen, Wijnstekers; Hoekstra, Stafleu, Cruijff (Vermeulen); Gullit, Houtman, Brard. (Ajax) Galjé; Silooy (Bosman), Koeman, Molby, Ophof; Rijkaard, Vanenburg (Gasselich), Schoenaker; Van 't Schip, Van Basten, Olsen. 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 25