wéér een beetje zo'n rotgoal tegen, gemiste kansen, dat incident rond Ben nie, daar kan ik slecht tegen. Maar niemand kan van mij zeggen dat ik een schopper ben. Ik ga er wel hard in, maar ik probeer het fair te doen. Ik heb nu twee keer tegen Olsen gespeeld en ik heb hem geen haar gekrenkt. Ik had het niet nodig, en dan doe ik het ook niet". Jesper Olsen zijn naam is genoemd. In die twee bekerwedstrijden hebben we hem nauwelijks gezien. Bereid jij je nou anders op zo'n duel voor dan wan neer bijvoorbeeld René Eijer je tegenstander is? "Laat ik vooropstellen dat ik Olsen een wereldvoetballer vind, tegen wie ik me voor honderd procent geef. Maar dat moet ik tegen élke speler, of hij nou Robbie de Wit heet of René Eijer. Juist als je denkt: die is niet zo bekend, die pak ik wel even, ga je de boot in. Vandaar. Het is wel zo, natuurlijk, datje te gen de één anders speelt dan tegen de ander, maar dat heeft niet zozeer met jezelf te maken als wel met die ander. Met z'n bouw bijvoorbeeld en met z'n sterke punten. Tegen Haarlem had ik Piet Keur tegen, dat is een grote goser. Maakt mij niet uit, kleun ik ook tegenaan als 't moet. Met kleintjes heb je weer meer sprintwerk. Op de eerste meters zijn ze me meestal wel de baas, maar ik haal ze wel weer in. Daarom verdedig ik ook het liefst op de middenlijn. Heb ik tenminste de gelegenheid die meters goed te maken". Jullie hebben een riante voorsprong op Ajax verspeeld. Geldt Feyenoord voor jou desondanks nog altijd als favoriet? "Voor mij wel, ja. Nog steeds. Het is kloten natuurlijk dat we die voorsprong kwijt zijn geraakt, maar als we op dezelfde voet verder gaan als we de laatste weken gewend zijn en als 't even kan zelfs nog verbeteren, dan komt het best voor elkaar. Als we er alle elf maar honderd procent voor knokken, de kop niet laten hangen en de kansen benutten, natuurlijk". Je zegt zo nadrukkelijk 'alle elf' daar mankeert dus nogal eens wat aan? "Nou, tegen FC Den Bosch wel. Kijk, verliezen is niet erg, als je van jezelf maar weet dat je er alles aan hebt gedaan. Als ik leeg in de kleedkamer kom en ik zie om me heen dat anderen óók alles hebben gegeven, dan heb ik er tóch waardering voor. Maar die zondag lag dat duidelijk anders". INDUSTRIETERREIN RANDSTAD 22-87 ALMERE-STAD TEL. 03240 - 30904 OPENINGSTIJDEN: maandag 13.00-18.00 uur dinsdag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur donderdag koopavond van 19.00-21.00 uur zaterdag 9.00-17.00 uur 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 19