op de man af 'Méér jongens zijn sterker teruggekomen na de winter' SJAAK TROOST 'Tot de achterlijn gaan' is zo'n beetje zaligmakend in het voetbal van vandaag. Een aanvaller die dat kan, diens kostje is gekocht. Verdedigers die die kunst verstaan moet je met een lantaarntje zoeken. Feyenoord heeft er één. Niet nu opeens, nee, al seizoenen lang. Het was alleen nooit zo opgevallen. Sjaak Troost (24) is na de winterstop al vaker 'tot de achterlijn gegaan' oké, we overdrijven een beetje dan in al die maanden daarvóór. Hoe dat zo opeens? Welnu, omdat het beter draait bij Feyenoord en de back niet bang meer behoeft te zijn dat zijn plaats niet over genomen wordt. Sjaak Troost heeft zich tegen Haarlem bijvoorbeeld, maar óók te gen Ajax (tien dagen terug), duidelijk in de kijker gespeeld en trainer Thijs Libregts mag het begrip "vaste plaats" dan niet kennen, hij zal de eerste zijn om toe te ge ven dat de positie van de donkere Oudbeijerlander op dit moment niet ter discus sie staat. Dat is wel eens anders geweest, trouwens. Pas vorig seizoen mocht de geboren en getogen Feyenoorder zich voor het eerst in een basisplaats verheugen. Voor die tijd (hij loopt, ondanks zijn jeugd, inmiddels alweer heel wat jaartjes mee) begon hij ieder seizoen steevast op de bank om dan na een wedstrijd of drie, vier alsnog te hulp te worden geroepen als linksback toen nog, Hans Kraay plantte hem over naar de rechterflank. Bruikbaar was hij altijd, al was het alleen maar om dat hij zich altijd voor de volle honderd procent gééft. Sjaak Troost dus, wonend in het Hendrik-ldo-Ambacht van de tachtiger jaren, Oud-Beijeriand. Een rasechte Feyenoorder, nog eentje van het type 'Geen woorden, maar daden!' Wij van 'De Kuip in' hebben de indruk dat je na de winterstop beter draait dan ervóór. Klopt dat en zo ja heb je daar een verklaring voor? "Het is waar, maar waar het precies door komt ik weet het niet. De beste verklaring, die ik kan vinden is dat er een stuk spanning van me is afgevallen. Kijk, je begint toch aan zo'n seizoen als dit als de gedoodverfde kampioen. 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 15