ELCON TELEBOETIEK In dezelfde meedogenloze stijl waarmee hij op bovenstaande foto tegen FC Groningen een strafschop in een doelpunt omzet benutte Edo Ophof tegen helmond Sport ook een penalty; het betekende Edo's derde competitiedoelpunt de spanning die er bij het eerste elftal heerst: op 15 september 1982 vertrok hij met de A-selectie naar Glasgow om bij het Europacupduel Cel- tic-Ajax als wisselspeler aanwezig te zijn. Dit seizoen leek een lastige blessure Winnie Haatrecht wat buiten beeld te houden maar echt talent verloochent zich niet en het was slechts een kwestie van tijd voordat ook hii een kansje zou krijgen in Ajax één. De eerste keer dat Haatrecht in een officiële wedstrijd 'aan de bak' mocht, was in het bekerduel tegen DWV. Twintig minuten voortijd kwam hij in het veld voor Jan Mölby om kort daarop zijn eerste officiële doelpunt in het betaalde voetbal te maken. Zijn competitiedebuut volgde in 1984. Op 15 januari was het grote moment daar en mocht Winnie Haatrecht de laatste twintig minuten van de wed strijd tegen FC Utrecht vol maken. Speelde Winnie bij Ajax 2 het laatste seizoen regelmatig als libero, wan neer Aad de Mos hem inzet is dat meestal als middenvelder, een po sitie die Winnie ook meer ambieert dan die van vrije verdediger. Winnie Haatrecht: 'Ik ben een speler die graag wat doet met de bal. Op het middenveld kom je dan beter tot je recht dan als libero. In de korte perio des dat ik heb geproefd van Ere divisievoetbal heb ik goed kunnen merken dat er nog een hele kloof is tussen voetballen in Ajax 2 en het eerste. Je snelheid van handelen en je inzicht moeten groter zijn en ook is de fysieke kracht van belang. Elk per soonlijk duel lijkt wel een gevecht op leven en dood in vergelijking met de wedstrijden met Ajax 2'. Utrechtsestraat 108 Amsterdam Telefoon 020-279378 Onbetwist de grootste telefoonspecialist van Nederland Meer dan 150 soorten verschillende telefoons in voorraad Zeer grote sortering CB-app. in voorraad 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 11