Onze tegenstander vandaag Ajax Edwin Bakker (18), Marco van Basten (18), Peter Boeve (26), Hans Galjé (26)Felix Gasselich (27)Edwin Godee (18)Winnie Haatrecht (19), Ronald Koeman (20), Stanley Menzo (19), Jan Mölby (20), Keje Molenaar (24), Jesper Olsen (22), Edo Ophof (24), René Panhuis (18), Frank Rijkaard (20), John van 't Schip (20), Dick Schoenaker (30), John Silooy (19), Jacques Storm (22), Gerald Vanenburg (19). Landskampioen Ajax sloot het vorig seizoen de competitie af met een totaal aan 106 doel punten. Ook in dit seizoen speelt Ajax weer een hoofdrol en bezet momenteel de 2e plaats op de ranglijst met 32 punten uit 20 wedstrij den en een doelgemiddelde van 62 voor en 24 tegen. Of de Amsterdammers ook dit seizoen weer kampioen zullen worden blijft nog steeds een open vraag; immers zowel Feijenoord als PSV dingen mee naar de zo begeerde titel. Ajax beschikt over een kern van jonge spelers. Marco van Basten, Frank Rijkaard, John van 't Schip, John Silooy en Gerald Vanenburg zijn talentvolle jonge spelers die ook internationaal gezien de nodige ervaring hebben opgedaan. En wat te denken straks voor de toekomst de nieuwe lichting de Ajax Juniors A-l. Deze ploeg werd in Zeist opnieuw kampioen van Ne derland wat met het predikaat ongeslagen ge beurde. Sinds 1974 waren deze juniors onon derbroken in Zeist aanwezig voor de strijd om het kampioenschap. Zevenmaal trad dit Ajax als overwinnaar uit het strijdperk waarvan zes keer ongeslagen. Wat een weelde hebben de landskampioenen om te kunnen putten uit een zo groot reservoir van jonge spelers. Zowel in 't amateur- als in het betaalde voetbal speelde de Amsterdamse club mee aan de top en leverde spelers af aan het Nationale elftal. Ook nu is Ajax een grote leverancier van spe lers voor het Nederlands elftal. De club werd op 18 maart 1900 opgericht in een café in de Kalverstraat en debuteerde in 1902 in de Nederlandse Voetbal Bond. De eerste "gouden" periode lag in de dertiger jaren onder leiding van de befaamde trainer Jack Reynolds. De Amsterdamse club is vele malen landskampioen geweest. Maar het hoogtepunt in het bestaan van Ajax waren de jaren 1971, 1972 en 1973 toen de Europa Cup voor lands kampioenen werd behaald en in 1972 boven dien de officieuze Wereldbeker werd veroverd, waarvoor de club in 1971 en 1973 weigerde te spelen. De naam "Ajax" voert ons terug in de Griekse mythologie, de naam van twee prominente helden uit het Griekse leger voor Troje. De gro te en kleine "Ajax". Athene hield toen ter ere van de helden een jaarlijkse wedkamp. Nieuwe spelers zijn: Ronald Koeman (FC Gro ningen), Felix Gasselich (Austria Wien). Edwin Bakker, René Panhuis, Stanley Menzo en Win nie Haatrecht zijn eigen kweek. Vertrokken: Johan Cruyff (Feijenoord), Piet Hamberg (gestopt), Willem Kieft (Pisa), Soren Lerby (Bayern München), Piet Schrijvers (PEC Zwolle) en Piet Wijnberg naar DS'79. Ajax, getraind door Aad de Mos, speelt haar wedstrijden in het Ajax-Stadion met een toe schouwerscapaciteit van 29500. Wij wensen de spelers van Ajax met hun offici als, trainer, verzorger en supporters een harte lijk welkom in ons stadion.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 6