Voetbalpubliek ondergeschikt gemaakt De wedstrijdbal is geschonken door.. Zoals U via publicaties in de media wellicht hebt vernomen is het clubs in het betaald voetbal vanaf heden toe gestaan gedurende de lopende com petitie (maximaal twee keer) een bui tenlandse trip te maken. Indien de pe riode van de trip samenvalt met een vastgestelde competitiewedstrijd zal deze worden verschoven. Uiteraard zijn hiervoor voorwaarden gesteld waaraan moet worden voldaan door de op reis gaande club, onder meer dient aan de tegenstander 10% te worden betaald van het bedrag wat wordt geincasseerd door de reizende club. Persoonlijk heb ik nogal moeite met dit door het bestuur betaald voet bal genomen besluit. Alhoewel on dersteunt dient te worden dat ons voetbalprodukt uitgedragen wordt over de landsgrenzen, onze topclubs hebben een goede naam opgebouwd in het buitenland en uiteindelijk profi teren we daar allemaal van, is toch te lichtvaardig voorbijgegaan aan diege nen waar ons betaald voetbal voor wordt gespeeld, onze supporters. Het is een vaststaand gegeven dat veel kij kers reeds lang van te voren een zoda nige indeling van hun vrijetijdspro- gramma maken dat ze zeker aanwezig kunnen zijn bij de wedstrijden van hun regio-club tegen de toppers zoals Ajax, Feyenoord en P.S.V. Deze zekerheid hebben ze nu niet meer, evenzo is geen goede planning meer mogelijk voor andere festiviteiten door andere clubs (te denken is dan bijvoorbeeld aan wielerwedstrijden, motorcrossen, zaterdagavond-muziekuitvoeringen, etc.) waarvan ik zeker weet dat hun programma's worden afgesteld op de geplande voetbalprogramma's. Een juiste afweging van enerzijds de finan ciële belangen van onze topclubs en de vorenvermelde gevolgen van het verschuiven van competitiewedstrij den zou mijn inziens niet geleid heb ben tot het inmiddels genomen besluit. Rien van Loon Voor diegene die onze stichting nu en dan fi nancieel willen helpen is het misschien interes sant om dit te kunnen doen via het schenken van de wedstrijdbal. Als u dat wilt wordt Uw naam dan tevens ver meld in dit programmablad, eventueel aange vuld met een korte reklameboodschap. Ook de stadionspreker zal Uw naam eventueel vernoe men. Wat kost het schenken van een wedstrijdbal? Voor een wedstrijd van ons eerste team 150,excl. B.T.W Voor een wedstrijd van ons tweede team 100,excl. B.T.W. De wedstrijdbal voor de wedstrijd van vandaag is aangeboden door Kuituur Technisch Bedrijf Van Kasteren, gevestigd aan de Kanaaldijk in Helmond.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 10