AJAX -VOLENDAM BRflgpgFIWNB fUFims AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE Op drie dagen afstand van het bekerduel tegen Feyenoord kunnen we Ajax opnieuw aan het werk zien in de eigen Watergraafsmeer. Het bijzonder emotio nele en enerverende treffen met de Rotterdammers krijgt volgende week nog een vervolg in De Kuip. Het 2-2 gelijkspel heeft ongetwijfeld veel kracht gekost en de spelers zullen de tussenliggende dagen volledig hebben benut voor de wedstrijd van vandaag. Dat de tegenstander, Volendam, van een ander kaliber is dan de Rotterdammers, lijdt geen twijfel, maar zoals altijd moet terdege gewaakt worden voor de on berekenbaarheidsfactor. In het seizoen 1977-1978 draaiden de Volendammers Ajax al eens een lelijke loer door met een 2-1 overwinning parmantig richting IJsselmeer de stadionpoort uit te wandelen. Dat was overigens de wedstrijd waarin Keje Molenaar zijn eredivisiedebuut maakte. Als Volendammer wel te verstaan! Wellicht keert dezelfde Keje Molenaar vandaag terug in het elftal van Ajax nadat een langdurige knieblessure, opgelopen in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles, hem het spelen belette. Een andere Ajacied kunnen we ook weer be groeten na te-lang-weggeweest: Marco van Basten's bloedsomloop is weer in balans, de conditie bijgeschaafd dus staat niets een rentree in het competitie voetbal in de weg. Met een schitterende goal tegen Feyenoord bewees Marco afgelopen woensdag afgerekend te hebben met zijn moeilijke periode! Volendam Met een discipline en gretigheid traditioneel Volendam niet zo eigen, pakten de oranje-hemden vorig jaar gedecideerd de promotie naar de eredivisie. De toen malige trainer Fritz Korbach dwong bij de spelers respect af en dat wil voor een buitenstaander in Volendam heel wat zeggen. Korbach promoveerde echter niet mee met zijn club. Hij ging een andere uitdaging aan: het terugbrengen van FC Twente in de eredivisie. Het Volendam-verhaal is bekend. De nieuwe trainer, Cor van der Hart, is alweer vertrokken en - tijdelijk - opgevolgd door Joep Steur. Hij moet de club uit de stroom loodsen die naar de onderste drie plaatsen leidt. Frans Hoek Een van de grootste steunpunten van Volendam is zondermeer doelman Frans Hoek. Bezeten van zijn vak en gedreven strevend naar perfectie benadert hij het beeld van de sublieme profvoetballer. Zo sleep hij zijn traptechniek bij tot een zeer gevaarlijk aanvallend wapen. Via geplaatste, strakke drop-kicks brengt hij snel en messcherp zijn aanvallers in stelling. Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 3