ELCON TELEBOETIEK Scorelijst 9 wereld aankon, niets was teveel. Maar dan blijkt toch dat je kwets baarder bent dan je denkt. Ik ben me er nu beter van bewust dat je je als voetballer altijd goed moet verzor gen. Het is belangrijk dat je op tijd je rust neemt, goed eet en regelmatig leeft.' De afgelopen weken mocht Marco van Basten af en toe weer proeven van de voetbaltaart. In de vriend schappelijke wedstrijd tegen het Haagse HSMH pikte hij weer een doelpuntje mee en de mogelijkheid is vandaag levensgroot aanwezig dat Ajax' topscorer tegen Volendam zijn rentree in de Eredivisie maakt, een nachtmerrie is voorbij! Na het voetballoze vorige weekeinde zijn alleen doelpunten van de wed strijd Willem ll-Ajax aan de scorelijst toe te voegen. Na zijn fraaie doelpunt tegen FC Utrecht was het tegen Willem II wederom Felix Gasselich die doel trof. Hij knikte een voorzet van Jesper Olsen tegen de touwen. Het was dezelfde Gasselich die aan de basis stond van het tweede Ajax- doelpunt in Tilburg. Een snijdende pass over veertig meter bracht Jesper Olsen in de gevarenzone van Willem II maar een overtreding voorkwam direct onheil voor de Tilburgers. Gerald Vanenburg bewees echter opnieuw dat hij van zijn vrije trap een nieuw wapen heeft gemaakt. In te genstelling tot het buitenland, waar 'dode' situaties rondom het straf schopgebied vaker worden aange grepen om tot scoren te komen (Platini, Zico, Tigana, Panenka), be staat er in Nederland geen vrij trap- pen-cultus. Gerald brengt daar nu eindelijk verandering in. Tegen DWV en Sparta scoorde hij met een vrije trap waaruit de bal als een dood herfstblad in de bovenhoek dwarrelde, in Rotterdam tegen Excelsior 'provoceerde' hij met een soortgelijke trap op de lat het enige doelpunt van Jesper Olsen en tegen Willem II was het dus weer raak! De doelverdedigers zullen zichzelf en hun 'muurtjes' op de Vanenburg curve gaan instellen maar de vele mogelijke varianten maken een goed genomen vrije trap toch onhoudbaar! Tot in ieder geval vanmiddag half drie ziet de scorelijst er als volgt uit: Doelpunten Assists Van Basten 14 Olsen 10 Schoenaker 8 Vanenburg 7 Rijkaard 7 Van 't Schip 5 Vanenburg 4 Gasselich 5 Koeman 4 Koeman 3 Gasselich 3 Molenaar 3 Olsen 3 Mölby 3 Boeve 3 Boeve 3 Ophof 2 Schoenaker 2 Van 't Schip 2 Van Basten 2 Bosman 2 Ophof 2 Molenaar 1 Rijkaard 2 Mölby 1 Eigen doel 1 Utrechtsestraat 108 Amsterdam Telefoon 020-279378 Onbetwist de grootste telefoonspecialist van Nederland Meer dan 150 soorten verschillende telefoons in voorraad Zeer grote sortering CB-app. in voorraad

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 11