LEO VAN VUUREN Tweede ronde elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming DE SPORTSPECIAALZAAK VAN AMSTERDAM-OOST E.O. o.a.: Le Coq Sportif - Puma - Adidas - New Balance - Karhu Cruyff- Nike - Kapa -Tenson ook uw adres voor tennis en wintersport Middenweg 107-107a - 1098 AH Amsterdam -Telefoon 020-651222 Na de winterstop zal dan heden de tweede helft van de competitie een aanvang nemen en krijgen alle clubs in de komende maanden de kans in herkansingen het puntenaantal op te voeren. De winterstop gaf weer aanleiding voor discussie gezien de hoge temperaturen in die periode. En weer werd gewezen naar Engeland waar alles normaal en traditioneel doorgaat en men zich nergens iets aantrekt van eventuele slechte klimatologische omstandigheden. Het publiek komt meestal toch wel zolang er maar een bal min of meer rolt en 22 spelers erg hun best doen er nog iets van te maken. In ons land ligt het nu eenmaal anders en verkiest men eerder bij wat kou indoor boven outdoor. Als men evenwel alles ver van tevoren zou weten had men ook hier wedstrijden kunnen afwerken. Maar een weersvoorspelling over een paar dagen geeft al problemen, laat staan over een nog langere periode. Nu ontstond het initiatief een zaalvoetbaltoernooi te organiseren met Ajax als duidelijke smaakmaker. Het gegoochel van Gerald Vanenburg deed de liefhebbers echt smullen. Jammer dat de finale niet voor Ajax was weggelegd (en bijvoorbeeld Haarlem) maar werd uitgevoerd door Roda JC en een All Stars team met troosteloos gedraaf en geen enkele opwinding. Zaalvoetbal is er in deze omstandigheden voor om technische hoogstandjes te laten prevaleren boven de echte prestatie. Wel proberen zo hoog mogelijk te komen maar wel met anders voetbal dan in het veld. Ajax verslikte zich helaas op het nippertje tegen Roda JC via strafschoppen. Een herhaling van een dergelijk zaalvoetbaltoernooi is toch wel op z'n plaats ondanks de wat tegenvallende belangstelling buiten Amsterdam. Die komt zeker wel wanneer de deelname meer gaat bestaan uit klinkende namen waarvan iets valt te verwachten in de zaal. Jammer was uiteraard ook de uitschakeling van het Nederlands Elftal voor de Europese Kampioenschappen in Frankrijk. Het heeft toch niet zo moge zijn ondanks de successen na de winst op Ierland. Verder is hierover al vreselijk veel geschreven en nog meer gesproken dat er eigenlijk maar niet meer moeten eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 6