^ovmvuuREN^f^fn]^ *Jtr°Ao elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming A/>>feW® DE SPORTSPECIAALZAAK VAN AMSTERDAM-OOST E.O. o.a.: Le Coq Sportif - Puma - Adidas - New Balance - Karhu Cruyff- Nike - Kapa -Tenson ook uw adres voor tennis en wintersport Middenweg 107-107a- 1098 AH Amsterdam -Telefoon 020-651222 nomen dienen te worden om het peil van het Nederlandse voetbal hoger te brengen. Als altijd zal de toekomst vanuit de jeugd moeten komen. Ajax is daar lang geleden al ruimschoots mee begonnen en anderen kunnen en mogen niet achterblijven. Jongeren de kans geven zich op het hoogste niveau te mani festeren gaat gepaard met ups en downs, met onverwachte nederlagen maar ook overwinningen. Het is de enige manier om talenten te doen ontwikkelen. Het blijven terugvallen op de sterren van weleer houdt ook eens op. Het is veel belangrijker op zoek te gaan naar nieuwe talenten, deze te ontwikkelen en vooral te begeleiden binnen en buiten het voetbalgebeuren. Het totale voetbalbeleid moet in feite hierop afgestemd zijn. Voor het zover is moet er nog wel het een en ander gebeuren maar iedereen zal het met elkaar eens zijn dat de toekomst bij de jeugd ligt. Ajax blijft daar een goed voorbeeld van. Zo goed, dat de club, ondanks de verjonging, een belangrijke hofleverancier blijft voor het leveren van spelers aan vertegenwoordigende elftallen. Ondanks de belangen voor de nationale ploeg blijft de competitie niet minder de aandacht vragen. De strijd tegen PSV ging helaas verloren met een minimaal verschil en ondanks een erg sterke eerste helft waarbij het Ajax zeker niet meezat. Door dat verlies is de ploeg wat achter geraakt en misschien wel gekomen op de plaats waar men het elftal aan het begin van deze competitie had verwacht. Het speelt nog zeker een rol van betekenis al verloopt een en ander minder soepel dan bij de aanvang van deze competitie. Het zijn ontwikkelingen volgens verwachting en in de loop van dit seizoen zullen nog wel meer onverwachte zaken de aandacht eisen. Zowel positief als negatief. Van belang blijft dan altijd dat het eindresultaat bevredigend is. Dat behoort Europees voetbal te zijn. Voorlopig is er geen reden om daaraan te twijfelen. Het elftal bezit voldoende klasse om aan de top van de ranglijst te eindigen ook al gaat dat gepaard met onverwachts puntenverlies. Anderen hebben het zeker niet een voudiger en ook PSV en Feyenoord zullen nog wel voor de nodige problemen komen te staan. Belangrijk is dat het elftal aantrekkelijk en attraktief blijft voet ballen waardoor het publiek blijft komen. Daarnaast moeten ziekten en blessures natuurlijk zoveel mogelijk wegblijven maar helaas heeft dat niemand in eigen eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6