Toekomst deed belanden, veranderde niet veel in de opstelling en spelopvatting van RodaJC. In het doel, zonder concurrentie, Jos Smits (28), die vóór zich de vleugel verdedigers Eugene Hanssen (24) en Harry Klein (21) en het centrale duo Jimmy Calderwood (libero, 28)-Leo Degens (stopper, 26) weet. Een degelijk, zij het niet spectaculair, defensieblok. Op het middenveld is er een hoofdrol weggelegd voor de fijnzinnige Martin van Geel (22). Een speler met een begaafd linkerbeen, een groot loopvermogen èn met een redelijke doeltreffendheid in zijn schoten. Een bijzonder nuttige speler voor Roda JC die zich in de twee jaar dat hij bij Ajax onder contract stond echter nooit als een echte topper kon manifesteren, ook vanwege regelmatige blessure problemen. De laatste weken missen we Eugene Marijnissen in de opstelling. Eens vormde Marijnissen (28) samen met onze Edo Ophof het karaktervolle hart van het NEC-middenveld, nu is hij de 'terriër' van Röda JC. Is Marijnissen er vandaag niet bij dan zal waarschijnlijk Hans Cremer (22) zijn vervanger zijn. De derde midden velder is Peter van der Ven (22), vroeger ook gesignaleerd als vleugelverdediger. John Eriksen Voorin vinden we behalve spits Guthrie (30) ook de éénmalige international René Hofman. Tweeëntwintig lentes jong en gezegend met een fraaie passeer- techniek-op-snelheid is hij een belangrijke bediener van Chris Guthrie. Wij zijn aanbeland bij de Deen John Eriksen en daarmee bij Roda's belangrijkste man. Een uitstekende, geslepen voetballer. Moeilijk te bespelen, ook al omdat hij graag wat over het veld zwerft en dan als vanuit een schuilhoek in de spits opduikt. Roda JC kan elk jaar vast rekenen op minstens een vijftiental doelpunten van Eriksen's hoofd en voeten. Een 'gouwe' spits die vandaag zijn 26e verjaardag viert en het verdient om eens bij een échte topclub terecht te komen. Tot de selectie, waarover Hans Eijkenbroekde beschikking heeft, behoren verder de 'Italo-Olandese' Grassi (aanvaller), tweede keeper Jo Dacier{30) en Roda's dissident Leo Ehlen (30). Nog even en de helft van de competitie is alweer verleden tijd. Na vandaag resteren nog de uitontmoetingen tegen Excelsior (in het Feyenoord Stadion) en DS '79 en de thuiswedstrijd tegen Sparta. Daarna kan de balans worden op gemaakt van deze competitie waarbij de prestaties van Ajax altijd wel stof voor discussie zal geven. Daarnaast spelen de belangen van het Nederlands Elftal, waarvan u inmiddels weet of de nationale ploeg straks mag meestrijden om de Europese titel. Zo niet, dan zal weer even gewacht moeten worden voor er weer op het Europese niveau gestreden kan worden. Mocht de strijd tegen Spanje wel goed zijn afgelopen, kan terecht dit wat onverwachte succes worden gekoesterd en verder gewerkt worden naar terugkeer op Europees niveau. De clubs vergaan het overigens niet best. Inclusief Ajax moeten allen maar weer zien dat men volgend jaar weer Europees voetbal speelt exclusief Sparta, dat nog steeds meedoet maar ook nog lang niet weet waar het in feite aan toe is. De tegenvallers op het internationale vlak zullen ongetwijfeld alle betrokkenen aan het denken hebben gezet en van belang is natuurlijk te vernemen welke maatregelen ge- DEAJAX-SELECTIE IN KLEUR. Achterste rij van links naar rechts: Frank Rijkaard, Keje Molenaar, Sjaak Storm, Jan Mölby en Marco van Basten. Middelste rij: Rob Nolet (fysiotherapeut), Cees Koppelaar (looptrainer), Ton Bruins Slot (hoofd jeugdopleiding), Johnny van 't Schip, Ronald Koeman, Hans Galjé, Peter Boeve, Sonny Silooy, Aad de Mos (trainer-coach) en Hassie van Wijk (assistent-trainer). Onderste rij: Gerald Vanenburg, Edo Óphof, Dick Schoenaker, Felix Gasselich en Jesper Olsen 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 4