LEO VAN vuuRENj^i^d r I rJ'r1 tering... tro b elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Ay>>fe>Ne< DE SPORTSPECIAALZAAK VAN AMSTERDAM-OOST E.O. o.a.: Le Coq Sportif- Puma - Adidas - New Balance - Karhu Cruyff- Nike - Kapa -Tenson ook uw adres voor tennis en wintersport Middenweg 107-107a - 1098 AH Amsterdam - Telefoon 020-651222 Niet ontkend kan worden dat de prestaties van Ajax in de competitie nogal aan de wisselvallige kant zijn. Nu hoeft iedereen daar niet zo vreselijk verbaasd over te zijn want wisselvalligheid past helemaal in de opbouw van een elftal wat naar verloop van tijd meer stabiel door het leven zal gaan. Daar komt nog bij dat zo'n zes spelers buiten de competitie ook nog de grote belangen van het Nederlands Elftal moeten behartigen in wedstrijden die er niet om liegen. Dat het één wel eens ten koste kan gaan van het ander is niet helemaal onlogisch. Vooral niet wanneer zeer jeugdigen het allemaal moeten waarmaken. Ajax mag aan de ene kant trots zijn op het feit dat de bondscoach veel toekomst ziet in de talenten van Ajax. Kennelijk laten anderen het volop afweten waardoor jonge spelers al heel vroeg op topniveau worden geacht te presteren. Maar aan de andere kant wordt er een niet geringe wissel getrokken op die jeugdigen die ook elk hun maximum kennen. Bij elk internationaal treffen op welk niveau ook zijn wel Ajax-spelers betrokken. Plus natuurlijk het gegeven dat Denemarken ook niet geheel ongevoelig is voor de hun beste spelers in dit land. Al met al zijn het niet eenvoudige tijden die het elftal doormaakt met helaas thans wat blessures plus de schorsing van Jan Mölby. Vandaag tegen AZ '67 en zaterdag naar Eindhoven voor PSV. Vervolgens een trip naar Saoedi-Arabië en dan de allesbeslissende interland tegen Spanje. Een programma dat er mag zijn en waarbij iedereen optimale prestaties verwacht van vele jeugdige spelers om zowel Ajax als het nationale elftal in de race te houden. De afgelopen weken hebben bewezen dat succes en teleurstelling zeer dicht bij elkaar liggen en er zeer wisselvallig wordt gepresteerd. Thuis tegen FC Groningen wordt ternauwernood een gelijkspel behaald, de eerste ronde van de KNVB-beker wordt eenvoudig overleeft, de vreugde en het succes tegen Ierland kende geen grenzen doch het verlies tegen FC Den Bosch evenmin maar dan in negatieve zin. Dan herstelt de ploeg zich enigszins door de winst in Deventer bij Go Ahead Eagles waarbij helaas de rode kaart voor Mölby een demper op de eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6