AJAX-AX67 BHfigPgNNWB TUN WH AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE 1 Na een paar moeilijke weken, met de onwaarschijnlijke black-out in 's-Hertogenbosch als dieptepunt, richtte Ajax zich vorig weekend weer enigszins op. In Deventer - ditmaal onder zon- en geen kunstlicht - werd het zoet van de overwinning weer geproefd. De uiteindelijke 3-1 overwinning kwam zelfs met minder moeite tot stand dan de afgelopen jaren in het Deventer-spookhuis het geval was! Toch leed de brigade van Aad de Mos pijnlijke verliezen. Scheidsrechter leek zich op eigen houtje 'Belgische maatstaven' te hebben aangemeten. Hij strooide met gele kaarten, stuurde Jan Mölby zonder gevoel voor de situatie naar de kleed kamer maar vergat de dader van de aanslag op Keje Molenaar te bestraffen. Molenaar werd zodanig geraakt dat zijn meespelen vandaag op losse schroeven staat. Het gevolg is dat we - in elk geval in de dug-out - weer een zeer jeugdig en onervaren groepje zullen aantreffen. AZ '67 De afgelopen weken bleef de opstelling van Ajax om uiteenlopende redenen nimmer dezelfde, een probleem waarmee ook AZ '67 kampt. AZ-trainer Piet de Visser begon als eerste aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen maar die lange aanlooptijd bleek nog te kort om van het aanwezige materiaal een gedegen eenheid te maken. In de laatste twee jaar veranderde het gezicht van AZ '67 ook behoorlijk. Oude 'rotten' zochten een goed heenkomen en nieuwe, soms onbekende namen vul den de vacatures op. Het is voor een trainer natuurlijk een utopie om uit een spelersgroep met zoveel geheimen een soepele voetbalmachine te maken. Het ontbreken van een echte leider in het elftal, zoals bijvoorbeeld de in Ntmes furore makende Kristen Nygaard had kunnen zijn, vergemakkelijkt dit proces natuurlijk niet. Gedane zaken nemen nog steeds geen keer en in navolging van Ajax zoekt ook AZ nu zijn heil in een goed verzorgde jeugdopleiding. Het ambi tieuze jeugdplan van AZ '67 ligt in de handen van Joop Brand. Bij zijn vertrek uit IJmuiden (Telstar) nam Brand het jonge talent Frenk Schinkels mee naar Alkmaar. Na een kort Zweeds avontuur bij Halmstadt BK keerde de oorspronkelijk van Feyenoord afkomstige Schinkels (20) naar Nederland terug. Als niet-speel- gerechtigd-voetballer beperkte hij zich tot trainen bij Telstar. In de paar wed strijden die de kleine middenvelder dit seizoen voor AZ speelde verblufte hij menigeen met zijn brutale en technisch goed onderlegde spel. Een lichtpunt voor Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 3