,**r°bo LEO VAN VUUREN e» Ongelijk elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming DE SPORTSPECIAALZAAK VAN AMSTERDAM-OOST E.O. o.a.: Le Coq Sportif - Puma - Adidas - New Balance - Karhu Cruyff - Nike - Kapa - Tenson ook uw adres voor tennis en wintersport Middenweg 107-107a- 1098 AH Amsterdam - Telefoon 020-651222 international Broeken maakte het Peter Boeve in de beroemde 5-5-wedstrijd nogal lastig en kan daarom op nóg gemotiveerder tegenstand van de Ajax-links- achter rekenen. De sterke Ron Jans is een man die met één zwaai van het machtige linkerbeen voor de kentering kan zorgen. Dat bewees hij bijvoorbeeld vorig jaar toen hij Groningen in De Meer vlak voortijd verwoestend hard op 5-5 bracht! De uitswingende (Broeken) en lineaalrechte (Jans) voorzetten zoeken vooral de voeten en het hoofd van Rob McDonald. Tot nu toe maakte McDonald 5 doel punten en dat is bijna de helft van zijn totale produktie in het seizoen 1982-1983. Noodzakelijkerwijs kan Han Berger als extra aanvallende troef Jan de Jonge (20) naar voren schuiven. De Jonge werd het vorige seizoen al vaak als pichhitter ingezeten kan, met zijn twintig lentes, nog even geduld opbrengen als bankzitter. Op de reservebank is verder plaats voor de verdedigers Anne Mulder (26), Henk de Haan (19), tweede keeper Beusenberg, Jan Roossien (22) en wie weet ont waren we ook Fandi Ahamat (21)1 De ontmoeting tegen Feyenoord is bepaald niet onopgemerkt voorbij gegaan. Hetzelfde is van toepassing op de daarop volgende competitieontmoeting tegen Haarlem. De hausanna na Feyenoord werd voor een groot gedeelte weer ge temperd door het onverwachte gelijke spel tegen Haarlem. Hierbij werd weer eens aangetoond dat het voetbal een spel van uitersten is en waarbij schitterende overwinningen in één klap kunnen worden weggevaagd door teleurstellende resultaten. Nu lijkt mij dat voor Ajax wat overdreven gesteld ondanks de schit terende winst op Feyenoord en het gelijke spel tegen Haarlem. Historie werd gemaakt in het Olympisch Stadion en nog heel lang zal de wedstrijd tegen de Rotterdammers onderwerp van gesprek zijn. Jaren lang zal gesproken worden over die 8-2 zoals er nog steeds gesproken wordt over die 9^1 of 7-3 bij Feyen- oord-Ajax-ontmoetingen. Belangrijker is natuurlijk de manier waarop de zege eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6