Stanley Menzo maakt zijn eredivisie debuut bij Haarlem IN DE KIJKER. DOOR Ben Nederstigt De wedstrijd Haarlem-Feyenoord zal Edward Met god zich blijven herinneren. Als gevolg van een gebroken onderarm is hij zeker tot eind van het jaar uitgeschakeld. Waar haal je als eredivisieclub zo snel een goeie vervanger vandaan? De reserve keepers waren nog niet rijp voor het grote werk vond trainer Hans van Doorneveld. Bellen en in formeren in een zeer korte tijd was het gevolg. Het Amsterdamse Ajax hielp Haarlem uit de nood. Zij was bereid een keeper uit te lenen. En niet zo maar 'n keeper, maar de vaste keeper van ons nationale jeugdteam: Stanley Menzo. Nor maal is Stanley actief in het C-team bij de Amster dammers, met af en toe een plaats op de bank bij het eerste. Hoe denkt hij over zijn verhuur aan Haarlem? Stanley: "Ik wilde graag naar Haarlem, ik had er geen problemen mee. Het is. een leuke club, niet te ver van Amsterdam en, wat voor mij het belangrijkste was, ik kon voetballen op het al lerhoogste niveau, de eredivisie. Een vaste plaats in de basis, wat wil je als voetballer nog meer. Bij Haarlem kan ik ervaring opdoen'. In de uit wedstrijd tegen Den Bosch, maakte Stanley Men zo zijn eredivisiedebuut. En wat voor debuut. Hij hield zijn doel leeg, terwijl Haarlem er bij Den Bosch twee inschopten. Zijn ervaring van die wedstrijd. 'In het begin was ik wat nerveus, lo gisch, je moet aan het team wennen, je moet aan de omgeving wennen en je ateert op eredivisieni veau. Achteraf kan ik zeggen dat ik een goeie wedstrijd heb gespeeld'. De 20-jarige Menzo staat al voor het derde sei zoen bij Ajax onder contract; voor die tijd speelde hij bij Zeeburgia in de hoofdklasse amateurs. Hij zou met het jeugdteam naar Mexico zijn geweest, was het niet dat een blessure hem thuis hield. 'Daar baalde ik goed van' verzucht de krullekop, 'maar ja, wat doe je er aan'. De rustig pratende Stanley hoopt voor Haarlem en ook voor zichzelf natuurlijk Metgod goed te kunnen vervangen. De eerste wedstrijd is hij daar uitstekend in geslaagd, maar vanavond tegen zijn clubgenoten spelen is wellicht wat anders. Stanley: 'Voor mij maakt het niet zoveel uit. Ik speel nu voor Haarlem en niet voor Ajax. Mijn zorg is dat het Haarlemgoal schoon blijft en daar zal ik mijn uiterste best voor doen. Natuurlijk is Ajax individueel technisch be gaafder dan Haarlem, maar Haarlem kan als col lectief goed voetballen. En ze spelen thuis tegen topploegen altijd goeie wedstrijden. Kijk maar naar Feijenoord, die won hier enigszins gelukkig met 1-0. Als het aan mij ligt, pakken we vanavond twee punten tegen Ajax. Met een goeie instelling en veel Haarlems publiek moet dat kunnen luk ken'. Een optimistische redder-uit-de-nood van Haarlem. Helemaal gek is Stanley van voetbal. Als het aan hem ligt, voetbalt-ie iedere dag.Hij ziet veel voet bal op de televisie, maar heeft ook interesse voor andere sporten. 'Alle sporten waar enige dyna miek in zit, vind ik prachtig. Alleen korfbal vind ik niets aan. Als je de bal niet hebt, sta je stil. Nou dat hoeft voor mij niet. Zoals vele voetballers, is ook Stanley bijgelovig. 'Ja', dat klopt. 'Als ik een goeie wedstrijd heb gespeeld en ik weet nog hoe ik mijn tas heb inge pakt, dan zal ik die tas bij de volgende wedstrijd exact weer zo inpakken. Daar hecht ik waarde aan'. Tijdens wedstrijden gebeurt het nog we ieens dat een keeper allerlei kreten vanuit het pu bliek naar zijn hoofd krijgt geslingerd. Hoe ervaart hij dit? 'Positieve aanmoedigingen vanuit het pu bliek stimuleren mij enorm, terwijl negatieve op merkingen aan mij voorbij gaan. Toch is de con centratie op een wedstrijd belangrijker dan het ge schreeuw van het publiek. Soms hoor ik alles, soms hoor ik niets'. Zullen we vanavond Stanley eens helpen? Moedig hem in positieve zin aan en wellicht helpt het. Als het aan de 'stand-in' van Edward Metgod ligt, is om kwart over negen zijn doel nog schoon, maar zijn er bij zijn collega Galjé 'n paar ingeschopt. Een droom of werkelijkheid.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 5