TOPSCORER Haarlem - Ajax Theo Plasschaert Hans v. Doorneveld Revanchegedachtes Redaktie-adres: Eindredaktie: Layout: Penningmeester: Middentuindorplaan 5 2015 HM Haarlem Hemke Elzinga Cor Zonneveld A. Nonnekens Tel. 023-371336 Officieel programmablad "FC Haarlem" Uitgave van de progaganda-commissie in gesprek met Goedenavond ladereen en weer van harte wel kom op de tribunes van het Haarlem terrein. Ho- penlijk zijn de weergoden ons vanavond wat beter gezind aan de afgelopen weken het geval was, want dat veraangenaamt het kijken naar een wedstrijd als vanavond in hoge mate. Vooraf kun nen we ons twee vragen stellen: komt dit Ajax te vroeg voor dit Haarlem of komen de Amsterdam mers precies op tijd? Haarlem heeft zoals bekend een matig start van het seizoen gemaakt, met als voorlopig diepte punt het nodeloze verlies tegen Feijenoord en de daarbij ontstane armbreuk van onze vaste keeper Edward Metgod. In die week is er vooral op men taal vlak een heleboel gebeurd, hoewel van pa niek geen sprake was. Het team bleef namenlijk goed voetballen, toonde zich uiterst balvaardig, maar miste veel mogelijkheden tot een doeltref fende afwerking. Tegen de FC Den Bosch zette het herstel goed in en dat gat vertrouwen, vooral ook omdat onze gehuurde keeper Stanley Menzo weinig aanpassingsproblemen kende. U weet wat daarna tegen de FC Groningen gebeurde: na twee gelijke spelen was daar de verdiende winst, mis schien niet zo zeer qua kansen, maar zeker qua in zet en aanvallende aspiraties. De ploeg begint nu echt tot een eenheid te groeien; de inbouw van de door de buitenwacht becritiseerde aankoop John Verschoor begint resultaten te geven terwijl onze tweede "huurling" Peter van de Waart ook steeds beter begint te draaien. Wat dat betreft zijn we klaar voor Ajax al zijn we uiteraard nog lang niet klaar met Ajax. Sceptici meenden dat dit sterk verjongde Ajax zonder de bekende vedetten niet in staat zou zijn om een vooraanstaande rol te spelen in de eredivisie. Het blijkt dat zij voorals nog het ongelijk aan hun kant hebben gekregen. De Amsterdammers zijn voor de zoveelste maal lijstaanvoerder, een positie die ze ligt en waar ze zich niet graag van laten verdrijven. Wij zullen toch alles eraan doen om dit te bewerkstelligen, in een voor alle partijen aantrekkelijk duel, daarbij gesteund door U als publiek. De ploeg verdient Uw steun, zeker in een wedstrijd als dezel door John van Leeuwen Nu vanavond het hoofdstedelijke Ajax op bezoek komt zullen velen waarschijnlijk terugdenken aan vorig jaar. Een aanvallend Haarlem speelde de Amsterdammers van de mat, maar strandde keer op keer op Piet Schrijvers. Nu zal de Amsterdam se formatie het zonder de belijfde keeper moeten doen en niet alleen zonder hem, maar ook zonder de leider Johan Cruyff en de linksbenige Lerby en goaltjesdief Wim Kieft. Voor hen kwamen de Oostenrijker Gasselich en de Groninger Ronald Koeman. Deze twee mensen zullen samen met de jeugdspelers Sonny Silooy, Marco van Basten en John van 't Schip het verlies moeten opvangen. In de competitie lijkt dat nog aardig te lukken (lijstaanvoerder en de verdiende 8-2 overwinning op Feyenoord), maar in het internationale voetbal nog niet, getuige de 0-0 tegen Olympiakos in Amsterdam. Het team van Aad de Mos heeft toch al een zwaar programma met Europees voetbal, diverse nationale selekties en de kraker van vorige week tegen Feyenoord. Er zijn dus goede mogelijkheden voor Haarlem om nu Weieens de punten te pakken van de kampi oen. Hopelijk hebben onze rood-blauwen hier voor het zelfvertrouwen gekweekt in de verras send gewonnen uitwedstrijden in Den Bosch en Groningen tegen de plaatselijke F.C.'s (respectie velijk met 0-2 en 1-2). Vandaag kan de nieuwe Haarlem keeper, Stanley Menzo, die de gebles seerde Metgod vervangt, en in Groningen een voortreffelijke wedstrijd keepte zich na twee uit wedstrijden eindelijk aan zijn nieuwe thuispubliek en eigenlijke werkgever Ajax tonen. Zoals u ziet staan er genoeg belangen op het spel: de kampioen wil kampioen blijven en moet dus winnen en Haarlem wil zeker revanche voor vorig jaar. Ongeacht het resultaat hopen wij u weer te rug te zien op zondagmiddag 16 oktober om half drie tegen AZ '67

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 3