VARIA Wim Balm vindt.. door Hans Akkerman Wereldsteden: Londen deel 3 Deze week een bijdrage over de twee Noord- Londense Kemphanen. Zowel Arsenal als Totten- ham Hotspurs strijden al jaren op 1e divisienivo. De twee wedstrijden tussen beide ploegen bren gen ieder jaar weer zo'n 50.000 toeschouwers naar Highbury (het stadion van Arsenal) en White Hart Lane (het domein van de Spurs). Doordat de onderlinge afstand slechts 5 km is, kun je met een gerust hart spreken over een echte derby". Vooral de laatste paar jaar is Tottenham de meest populaire ploeg, maar dat kan in één seizoen weer veranderen. Ook dit seizoen zullen beide ploegen, naar aller verwachting weer meedoen om de bo venste plaatsen. Arsenal Deze van oudsher toonaangevende club zag zijn aanhang in drie jaar tijd behoorlijk slinken. Van ruim 33.000 naar zo'n 25.000. Via spectaculaire aankopen (Tony Woodcock, de Joegoslaaf Pe- trovic (inmiddels verkocht aan FC Antwerp) en Charly Nicholas probeert de ploeg van Terry Neill opnieuw een topteam op te bouwen. Hoewel de nogal conservatieve bestuursleden in het verleden nog wel eens grote transfers tegen hielden (men was bang voor prijsopdrijving), had men dit jaar weinig bezwaren om Charly Nicholas (ex Celtic) voor 750.000 3.000.000 gulden) aan te trek ken. Deze meest begeerde spits van Engeland, zowel Liverpool als Manchester United hadden belangstelling, koos uiteindelijk voor Arsenal. Zijn vorm zal voor een groot deel bepalend zijn of Ar senal weer tot de absolute top van Engeland gaat behoren. Vervolg op pag. 15 Seizoen 1983-1984 door Rolf Bastiaan Door twee achtereenvolgende uit overwinningen tegen respectievelijk FC Den Bosch en het sterke FC Groningen hebben we ons opgewerkt tot een oede middenmoot positie. De wedstrijd tegen C Groningen toonde aan dat we voor geen enke le ploeg angst hoeven te hebben en dat we ge woon ons eigen spelletje moeten spelen. Doordat John Verschoor zich steeds beter weet aan te passen en mee naar voren kan gaan geeft dit nieuwe impulsen aan de spitsen. Ook Stanley Menzo heeft zich uitstekend aan gepast bij Haar lem. Het is een uitstekende doelman, die erg veel lef heeft en rust geeft aan de verdediging. Ik was erg verrast door de 8-2 zege van Ajax te gen Feyenoord, maar ik acht ons tegen Ajax beslist niet kansloos. We moeten uitgaan van ons eigen kunnen en ons niet aanpassen aan de tegenstander, daarom zul len we zoveel mogelijk met drie spitsen moeten spelen. De aanval van Ajax heeft met Jesper Olsen, Ge rald Vanenburg en Marco van Basten natuurlijk veel individuele klasse in huis, maar als wij Ajax terug dringen zal het voor hun erg moeilijk wor den om in hun normale aanvallende ritme te ko men waardoor het Ajax patroon wordt doorbro ken. Ik ben er zeker van dat wij Ajax een hele lastige avond gaan bezorgen en ik heb er het volste ver trouwen in dat de twee punten in de Spaarnestad blijven. Tot zondag 9 oktober bij onze volgende thuiswedstrijd tegen streekgenoot AZ '67.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 15