LEO VAN VUUREN^ r rzJ Aanloop tro b elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming f \P DE SPORTSPECIAALZAAK VAN AMSTERDAM-OOST E.O. o.a.: Le Coq Sportif - Puma - Adidas - New Balance - Karhu Cruyff - Nike - Kapa - Tenson ook uw adres voor tennis en wintersport Middenweg 107-107a - 1098 AH Amsterdam - Telefoon 020-651222 Hoekstra. Na het topjaar dat schutter Peter Houtman het vorige seizoen kende duurt het even voordat de Feyenoord-spits is warmgedraaid. De grote vorm is er nog niet maar er blijft ten allen tijde dreiging van Houtman uitgaan. Wisselspelers Van de reserves komt de brutale Mario Been (19) het meest aan bod. Tijdens het WK voor junioren in Mexico, afgelopen zomer, deed Mario van zich spreken en de rappe, technische uitstekende aanvaller staat te popelen om zich op Eredivisie niveau waar te maken. Overige bankzitters zijn linkerverdediger Stanley Brard (24), doelman Peter Brünings (28) en middenvelder-verdediger Wim van Til (29). Weinig mensen zullen hébben gedacht dat Ajax na zes competitiewedstrijden op de bovenste ladder van de ranglijst zou staan. De verwachtingen waren allesbe halve hoog gespannen. Alle 'kenners' van buiten zagen het somber in. Een elftal zou nooit ongestraft veel routine kunnen afvoeren en met jonge talenten toch een rol van belang blijven spelen. Maar, zoals wel meer het geval is, hebben al die mensen voorlopig totaal ongelijk en heeft Ajax zich zeker niet laten beïnvloeden door wilde kreten van buitenaf. Bestuur en technische leiding gaat z'n eigen weg, kijkt verder dan alleen naar morgen en probeert niet alleen het clubbelang maar ook het nationale voetbalbelang te dienen door het ontwikkelen van jonge talent volle spelers op hoog niveau. Want de huidige jeugd zal het voetbal toch in de toekomst gaan bepalen en niet meer desterren van weleer. Natuurlijk zitten velen nu te wachten op de eerste forse nederlaag van het huidige Ajax. Uiteraard zal de ploeg best eens flink onderuit gaan maar een troost is dat anderen niet minder fors in aanraking komen met het wegdek en weer met beide benen op grond staan. Heden tegen Feyenoord zal de ploeg moeten laten zien waartoe het werkelijk in staat is. Een wedstrijd van de waarheid al hoewel de competitie ook eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6