AJAX - FEYENOORD BR/HtSBeNNWH ¥UN WH AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE Voor het klassieke prestigeduel Ajax-Feyenoord kunnen de omstandigheden eigenlijk niet beter. De Amsterdammers en Rotterdammers prijken gezamelijk bovenaan de competitieladder, ieder met 11 punten uit 6 wedstrijden. 'Historisch' gezien een logische stand maar in het licht van de ontwikkelingen in de voorbije zomer toch enigszins verrassend. Critici, kenners en andere volgers van het voetbalspel voorzagen vrijwel unaniem een onweerstaanbaar Feyenoord en een kwetsbaar Ajax. Niet helemaal onlogisch vanwege de optische versterking van Feyenoord en het vertrek bij Ajax van een brok routine dat de Amsterdamse ploeg zou moeten verzwakken. Beide elementen zijn te omvatten in één naam: Johan Cruijff. Na anderhalf jaar de 'Meer-babies' te hebben geleid verlegde de voetbal grootmeester zijn werkterrein naar de Kuip om voor nieuwe voetbalstimulansen in Rotterdam te gaan zorgen. Dartel en avontuurlijk Terwijl Cruijff met Feyenoord de punten wel binnenhaalt maar nog niet de juiste balans schijnt te hebben gevonden, dartelt het avontuurlijke Ajax met jeugdige onbevangenheid van succes naar succes. Die successen komen niet altijd even soepel tot stand (zie de laatste uitwedstrijd tegen Fortuna S.) maar toch: de resultaten zijn goed en beslist niet met voetbal van inferieure kwaliteit! Het jonge Ajax laat het publiek bij vlagen genieten van superieur voetbal met op dit moment de begaafde Marco van Basten als meest opvallende ster. Het gemak waarmee Van Basten zijn grote technische kwaliteiten hanteert om dan weer koelbloedig, dan weer spektakulair te scoren duid op buitengewone klasse. Feyenoord In tegenstelling tot zijn collega Aad de Mos kan Feyenoord-coach Thijs Libregts beschikken over een vrij grote spelersselectie. Dat staat meestal borg voor een fikse onderlinge concurrentiestrijd maar in grote lijnen 'staat' het elftal van Feyenoord er toch. Tot de spelers die zeker van hun positie zijn behoort doelman Joop Hiele (25) die van het laatste seizoen zijn beste maakte. De opgaande lijn trekt Hiele door waarmee hij tot de beste doelverdedi- gers van Nederland kan worden gerekend. De positie van de snelle, agressieve rechtsachter Sjaak Troost (24) staat ook niet ter discussie, net zo min als die van linkerverdediger en aanvoerder Bennie Wijnstekers (28). Wijnstekers is een 'gouden-jongen' voor zijn ploeg, zowel in als buiten het veld. Zijn gezonde wil om te winnen doen hem wel eens op de rand van Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 3