Ajax - Olympiakos Piraeus SRAepsepjNTNH fUFims AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE 1 Europacupvoetbal! Lang, veel te lang heeft Amsterdam moeten wachten op het fenomeen Europacupvoetbal, een begrip waarmee de hoofdstad dankzij Ajax al vele jaren onlosmakelijk verbonden is. De herinnering aan de vroege uitschake ling door Celtic, het vorig jaar in het Olympisch Stadion, bijt nog steeds als zout in de wonde en ook de gedachte aan die pijnlijke affaire zal voor Ajax een extra motivatie zijn om tegen Olympiakos zeer geconcentreerd en fanatiek te werk te gaan. Europacupvoetbal, het is onvergelijkbaar met het wekelijkse competitiegebeu- ren. Het spanningsveld is onwaarschijnlijk veel groter, de entourage, de sfeer rond een Europacupwedstrijd is zo apart. Europacupvoetbal heeft iets magisch en dat gaan we vanavond in De Meer weer ervaren! Olympiakos Piraeus We trappen natuurlijk een open deur in door te stellen dat Ajax een bijzonder lastig karwei tegemoet gaat. Niemand mag er van uitgaan dat Ajax het Griekse varkentje wel even zal gaan wassen want Olympiakos mag internationaal gezien misschien niet bogen op een al te imposante erelijst, het speelde toch al 46 wedstrijden in de respectievelijke Europacuptoernooien. Olympiakos Piraeus is zonder concurrentie de meest succesvolle club van Grie kenland met 24 landstitels en 17 bekertriomfen als onomstotelijk bewijs. Olym piakos is een vaste waarde in het Helleense voetbal, wat onderstreept wordt door de vier kampioenstitels in successie die de club vanaf 1979 veroverde. Het Europese vervolg duurde nooit langer dan de tweede ronde maar met name de manier waarop vorig jaar tegen de latere Europacupwinnaar HSV gespeeld werd maakte indruk. De uiteindelijke totaalstand (5-0 in HSV-voordeel) doet anders vermoeden maar met name in Hamburg imponeerde Olympiakos met snel, technisch goed onderlegd en taktisch zeer aanvaardbaar voetbal. Trainerswisselingen Hoewel de successen de laatste jaren aaneengeregen werden kent Olympiakos niet zo'n evenwichtig trainersbeleid als we de laatste jaren bij Ajax gewend zijn. Nadat de Joegoslaag Veselinovic in 1979 was opgekrast werd de Pool Gorski de technische leider. In de zomer van 1981 vond het Olympiakosbestuur het welletjes en overhandigde de trainersscepter aan de Oostenrijker Helmut Senekowitz. Deze hield het slechts een paar maanden uit in het letterlijk en figuurlijk hete Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 3