aana -dealer Clubhuis Ajax Voorland marre garage marré b.v. Opbouw AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag vanaf 12.00 uur Lage prijzen o.a. koffie 1,10, pils en jenever 1.40, frisdranken vanaf 1belegde broodjes vanaf 1,50 Uw gastheren CAREL EN TOM KAMLAG Telefoon 935133 Ook voor uw recepties partijen vergaderingen klaverjassen enz. Na de schitterende prestaties van Ajax in het afgelopen seizoen waarin wederom de landstitel werd veroverd plus de nationale voetbalbeker, is het nieuwe seizoen inmiddels begonnen alsof deze verrichtingen nauwelijks meer het vermelden waard zijn. Het lijkt wel alsof iedereen alles allang weer vergeten is en de succes sen slechts geschiedenis zijn. In de afgelopen maaanden is er wel het één en ander gebeurd doch dat doet niets af aan die geweldige prestatie van Ajax om de 'doublé' te realiseren. De gebeurtenissen daarna lagen voor het grootste ge deelte op het gebied van transfers, een altijd terugkerend soms spectaculair verschijnsel, waarbij Ajax heeft gemeend te moeten handelen naar omstandig heden en zeer zeker de ontwikkeling van jeugdtalenten niet in de weg te moeten staan. Allang geleden heeft de club gekozen voor de jeugd. De resultaten zijn bekend. Een veelheid van spelers uit de eigen school drongen door tot de hoofdmacht maar de kweekvijver is nog lang niét leeg. Ook dit jaar zijn weer vier jeugdigen in aanmerking gekomen voor het contract: Bakker, Panhuis, Menzo en Haatrecht. Aangetrokken van buiten zijn Felix Gasselich (Austria Wien) en Ronald Koeman (FC Groningen). De vertrokkenen zijn bekend. Cruijff, Kieft, Lerby, Van Veen en Schrijvers is bij elkaar niet gering maar zo gaat dat nu eenmaal in het voetbal. Spelers komen en gaan waarbij wel degelijk zeer zorgvuldig wordt gehandeld wanneer het gaat om het aantrekken of afstoten van spelers. De transfers zijn weloverwogen genomen waarbij het uitgangspunt is geweest om een jong elftal te formeren waar de club enige jaren mee uit de voeten kan. De opbouw kan voluit beginnen waarbij de club natuurlijk het risico loopt het eerste jaar wel eens onderuit te gaan. De gemiddelde leeftijd van de selectie ligt op 22,7 jaar dus kan deze ploeg nooit bestaan uit ervaren doorgewinterde routiniers. Maar door vallen en opstaan wordt het meeste geleerd. De Ajax-ploeg heeft veel klasse in huis maar moet nog verder worden ontwikkeld. Daar is tijd voor nodig en geduld. Veel clubs in Nederland kunnen hier een voorbeeld aan nemen. De club heeft de moed gehad nog meer jeugdigen naar voren te schuiven. Natuurlijk, met alle risico's van dien maar het is wel de enige manier op nieuw voetbaltalent de kans te geven zich te manifesteren. De afgelopen vijf jaar is Ajax er in geslaagd vier keer de landstitel te veroveren en tweemaal de KNVB-beker. Het kan bijna Reeds meer dan 20 jaar uw vertrouwde Ook occasions met FIAT-BOVAG-garantie Ad mi ralengracht 12-14- Amsterdam-West Tel. werkplaats 020-183740 - verkoop 020-168327 Nu óók in Almere De Steiger 55, Almere-Haven -Tel. 03240-17047 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 7