La Perche d'Or I SMIT V SPORTPRIJZENl bar-bistro Veranderingen biAnderlecht Spektakel in Italië rechtstreeks van fabriek naar verbruiker eigen atelier voor vanen en linten eigen graveerinrichting Uw gastheer en gastvrouw Bob en Til Haarms Delflandplein 14 Bij het Confectiecentrum 1062 HR Amsterdam Tel. 020-154629 Geopend van: maandag t/m vrijdag van 12.00-22.00 uur Never change a winning team' is een veel gebruikt gezegde in de sport. Bij Anderlecht. dat enkele maanden geleden ten koste van Benfica de UEFA-cup greep, denkt men daar anders over. De Brusselse vaandel drager van het Belgische voetbal is nooit wars van aktiviteiten op de transfermarkt maar dit jaar viel de ploeg van Pol van Himst op door een paar spetters van transfers. Ludo Coeck was de eerste die het paarse nest verliet, hij vertrok voor harde dollars naar het voetbalparadijs Italië. Internazionale heet zijn nieuwe club. Kort daarop volgde het vertrek van een andere middenvelder: Juan Lozano. Hij gaat zich bij Real Madrid in het Spaanse nationale elftal spelen. Dergelijke fikse aderlatingen behoe ven natuurlijk een degelijke vervan ging. Die vond Anderlecht in de bij Genoa in ongenade gevallen René Vandereijcken, die de taak van Coeck over moet nemen, de IJslander Gudjohnsen, die van onze gast Loke ren werd overgenomen en de in Nederland welbekende Frank Arne- sen, die van Valencia kwam. Een andere naam die we in de toe komst veel zullen horen is die van de Italiaanse-Belg Scifo die met zijn sierlijke spel terug doet denken aan Lozano. De vorig seizoen al bijzonder geste gen toeschouwersaantallen in Italië zullen het volgend seizoen ongetwij feld weer omhoog gaan. Reden daar voor is met name de nieuwe invasie van buitenlandse sterren die het spektakel nog meer kleur zullen ge ven. Vooral Brazilianen zijn in trek. De nieuwe aanwinsten in de Italiaan se serie A zijn zeker niet de minste want naast 'supersterren' als Tonin- ho Cerezo en Zico kwamen onder andere Luther Blisset (de Engels- Jamaicaanse topscorer van Watford), de Belgen Ludo Coeck en Eric Gerets, de Deense belofte Michael Laudrup, de Joegeslavische kracht patser T rifunovic en oud-Ajacied Wil lem Kieft het al aanwezige buitenlan ders-bestand versterken. De kom- Nassaukade 351 - Amsterdam - Telefoon 020-129954 18

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 20