>V-tro,fao De 2 iste elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming VERF - BEHANG GLAS AUTOLAKKEN KUNSTSCHILDERS- ARTIKFI FN Rooseveltlaan 67 - Tel. 020-460284 AmiivcLeN Alsof het de eenvoudigste zaak van de wereld betrof behaalde Ajax in het Olympisch Stadion tegen Feyenoord de 21ste landstitel in zijn toch al rijke histo rie. Helaas waren de weersomstandigheden en het spel ondanks het sensationele scoreverloop niet van dienaard om er een complete happening van te maken. Dit doet evenwel niets af aan de geweldige prestatie die Ajax heeft verricht om voor de zoveelste keer als sterkste team in Nederland uit de buste komen. Terecht is de opmerking dat de wedstrijden tegen Feyenoord of PSV niet alleen bepalend zijn voor de landstitel. Het zijn juist de ontmoetingen tegen de lagere clubs welke ook gewonnen moeten worden om de titel te pakken. Allèèn presteren tegen de topclubs levert weinig op. Het is het constant presteren over 34 wedstrijden waarbij altijd de sterkste als eerste eindigt. Alle complimenten gaan in deze aan iedereen die hebben bijgedragen aan dit prachtige succes: spelers, trainers, bestuur, medische staf, verzorgers e.a. Deze mensen weten beter dan wie ook wat er allemaal nodig is om een prestatie als het behalen van een landstitel te reali seren. Het is dan altijd jammer dat een dergelijke prestatie te weinig op z'n waarde wordt beoordeeld. De commentaren in de media waren teleurstellend. Het is meer zoeken en suggereren naar problemen dan het beoordelen van sportieve presta ties. Maar ook dit is een bekend verschijnsel. Feit blijft dat Ajax wederom heeft aangetoond het erg goed te doen. Het zal in het voetbal altijd zo blijven dat spelers blijven komen en gaan. Het is alleen jammer dat iedere transfer welke Ajax verricht niet in een wat meer rustige sferen kan geschieden. Wat de club ook doet, het wordt altijd op een weegschaaltje gelegd en uiterst nauwkeurig gewogen. De club is het gewend, het zijn die hoge bomen met die vele wind en het zal wel zo blijven ook. Het hoort bij de club. Men ziet kans ondanks de vele commentaren toch zichzelf te blijven en een beleid uit te stippelen waaruit succes wordt be haald. De erelijst van de club kent geen grenzen en ook dit jaar is het weer raak. De 21 ste landstitel kan aan de rij worden toegevoegd en de kans is niet gering dat ook de nationale beker naar Amsterdam gaat. Dat zou dan 'the doublé' betekenen wat maar voor heel weinig clubs is weggslegd. Maar dan moet eerst NEC worden eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1983 | | pagina 6